zmiana skórna

napisał/a: rainymood 2014-03-21 10:41
Witam,
parę dni temu wyskoczyło mi coś w pachwinie. Na początku wystraszyłam się, gdyż myślałam, że to guz. Miejsce było pod skórą, wielkości około 2 cm, nie bolało. Z czasem zaczęło okropnie boleć, tak jakby dojrzewać, robić się sine i lekko czerwone. Wtedy pomyślałam, że jest to raczej pryszcz, coś w rodzaju czyraka. Zastosowałam na to miejsce maść ichtiolową (jeden okład na dzień, drugi na noc), jak na razie, nie uzyskałam efektu ujścia ropy, ale na pewno nie jest już taki twardy i napięty. Ból jest na prawdę niewyobrażalny, ale tylko przy dotyku. Ciężko jest jednak nie dotykać, gdyż nawet wyjście z łóżka do toalety, i tarcie skóry o skórę jest okropne. Do tej pory zakleiłam miejsce wacikiem i plastrem. Nie wiem co mam na to stosować, żeby móc jakoś funkcjonować. Dodam, że zmiana ta pojawiła się na 2 dni przed okresem, nie wiem czy może mieć to jakiś związek, ale wcześniej w okolicach właśnie kilku dni przed, wyskakiwały mi podobne pryszcze (ale o wiele mniejsze), właśnie na wewnętrznej części ud.

Czy mam stosować dalej maść ichtiolową? Jak sobie z tym poradzić?

Na razie nie mam możliwości pójścia do dermatologa, głównie z przyczyn finansowych.
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-23 16:31
Myślę, że powinnaś pokazać to lekarzowi. Jest do kupienia w aptece maść z hydrokortyzonem bez recepty, ale jeśli nie zobaczysz poprawy po 3 dniach, to idź do lekarza. Pozdrawiam.