Zmiana na płucach

napisał/a: Lukreecja 2014-05-22 19:06
Witam, mam 19 lat. Dodam, że papierosy czasem zdarza mi się palić. Jakiś czas temu czułam ból w klatce piersiowej, który promieniował na przełyk, dostałam skierowanie na prześwietlenie i tabletki na refluks żołądka, po dwóch dniach objawy ustały. Wynik RTG był prawidłowy poza tym, że cytuję: " Uwypuklenie śródpiersia po stronie prawej do diagnostyki. " Jednak zdjęcie bardzo przypominało, te robione w dzieciństwie. Lekarz jednak skierował mnie na TK klatki piersiowej i tutaj wyszło: "W seg 6 płuca prawego położona przykręgosłupowo poniżej podziału tchawicy, dobrze oraniczona zmiana lita wnikająca do wnęki, styczna do oskrzela głównego prawego i oskrzela płata dolnego , wielkości 32x20x36 mm, wzmacniająca się regularnie o ok 10jH do wartości 51jH,- tu , naciek? . " Reszta jest prawidłowa. Chciałam zapytać, czy ta zmiana może być czymś poważnym, czy jest powikłaniem po przebytej chorobie? Lekarz wysyła mnie na Bronchoskopię, jednak wcale mi się nie uśmiecha iść na to badanie, tym bardziej że nie wiadomo czy uda się dotrzeć aparatem do tamtego miejsca. Czy powinnam się martwiść, czy spokojnie mogę odłożyć kolejne badania, skoro teraz nie mam żadnych objawów? I co to może w ogólę być? Proszę o odpowiedź.