Zmęczenie, sennośc, problemy z pamięcią i koncentracją

napisał/a: Boska_eM 2012-08-13 19:07
Witam, mój narzeczony (24 lata) od wielu lat ma problemy z koncentracją i pamięcią krótkotrwałą (zapomina, że miał coś zrobić, że o czymś mu dzień wcześniej mówiłam, że dzisiaj mamy gdzieś iść itd...).
Dodatkowo jest zmęczony i senny. Ledwo wstanie (ok. 11:00), zje śniadanie i mógłby iść dalej spać... Kiedy nie położy się koło 17 - 18 spać na godzinkę, chodzi i ziewa... Oczy mu się same zamykają... Jego mama twierdzi, że "chłopy tak mają", a ja jestem zdania, że młody, szczupły i wysportowany mężczyzna, który jest zdrowy powinien i mieć energię. Apetyt ma normalny, aż nadto i zdrowo się odżywia.

Jakiś czas brał magnez, jednak to nic nie dało. Staram się znaleźć przyczynę i wyleczyć go z tego.
Może ważne jest to, że od wielu wielu lat ma katar. Jednak nie jest alergikiem i katar jest od taki sobie, ale chusteczki są codziennie w użyciu.

Zwróciłam też uwagę, że czasem zamyka się w sobie i widać, że mu ciężko. Z jego wypowiedzi i zachowania widzę, że stresuje go każdy dzień w pracy, a także sam mówi o tym jak nie lubi tego miejsca. Może to jest przyczyną? Stres?
Pracuje tam od 2 lat i jestem pewna, że nie jest to depresja. Potrafi cieszyć się i śmiać, jego "zamykanie się" jest krótkotrwałe, ponieważ w towarzystwie czuję się dobrze.

Szukam więc wszędzie odpowiedzi na pytanie: co sprawia, że jest taki zmęczony, senny? I co zrobić, żeby wreszcie nie tracił życia na sen?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Martyna.
napisał/a: sowa80 2012-09-30 22:37
Podbijam mam te same objawy wie ktoś co to jest?
napisał/a: Boska_eM 2012-10-01 08:05
Może kiedyś ktoś nam wreszcie odpowie... Póki co myślimy nad zrobieniem badania krwi na żelazo. Czytałam, że niski poziom żelaza też czasem jest przyczyną...
napisał/a: sowa80 2012-10-01 20:07
jeśli będziesz wiedzieć coś więcej napisz proszę dziś kupiłem lecytyne forte 1200 i troche lepiej sie czuję :)
napisał/a: Boska_eM 2012-10-01 20:35
Dobrze wiedzieć :) Przynajmniej sprawdzone i nie kupię tego w ciemno :) My zrobimy badanie krwi na żelazo, a Ty jak skończysz opakowanie, dasz znać jak ogólne odczucia ;)
Platyna
napisał/a: Platyna 2012-10-04 09:40
Miałam podobny problem, wiec może będę w stanie pomóc. Od kilku lat miewałam okresy, w których nie mogłam wstać z łóżka, nie potrafiłam ruszyć ręką, ciągle czułam się senna i zmęczona, a do tego wszelkie informacje, docierające do mnie z otoczenia momentalnie ulatywały. Początkowo łączyłam to z przesileniami, związanymi z tym, co za oknem. Kiedy podjęłam nową pracę, na której bardzo mi zależało, te stany stały się bardzo uciążliwe. Przypadkiem trafiłam na psychoterapeutkę, która po krótkiej rozmowie od razu zdiagnozowała u mnie dekoncentrację i przemęczenie psychiczne, wynikające z nieumiejętności efektywnego wykorzystania czasu, który przeznaczony być powinien na odpoczynek. Innymi słowy: odpoczywałam i spałam po 8 godzin dziennie, ale mój umysł się wtedy nie relaksował. Musiałam się nauczyć sypiać tak, żeby się wysypiać, zeby każda minuta snu była spożytkowana na regenerację. Zrobiłam porządek w sypialni, zaopatrzyłam się w spray o zapachu lasu, który rozpylam w powietrzu przed zaśnięciem, kupiłam pościel z czystej owczej wełny. Przy okazji zamieniłam poduszkę na wałek rehabilitacyjny, który tak układa szyję i głowę, że rozluźniają się mięśnie całego ciała. Te wszystkie zabiegi przyniosły niesamowite rezultaty. Od lipca czuję się na prawdę swietnie, nawet, gdy śpię 6-7 godzin wstaję z łóżka pełna energii. W moim przypadku zmiany okazały się bardzo trafne. Życzę Wam powodzenia w procesach regeneracyjnych :)
napisał/a: sowa80 2012-10-04 18:21
Dziękujemy za poradę ;D
napisał/a: Senna12 2012-10-05 10:57
Pościel wełniana to super sprawa dla zdrowia, jednak mnie strasznie gryzie wełna. U mnie w szafie leży odłogiem, bo po prostu nie potrafię pod tym spać. A w poszewkach nie przynosi takich rezultatów (tego już zdążyłam się dowiedzieć). Ja się po prostu nie umiem do tego przyzwyczaić. Masz na to jakiś sposób czy zagryzasz zęby ;)?
Platyna
napisał/a: Platyna 2012-10-10 12:11
Senna, wszystko zależy od wełny. Nie każda gryzie. Ja mam pościel z wełny, ścinanej z podbrzusza owiec rasy merynos. To podobno najdelikatniejsza wełna, jaka istnieje. W sklepie internetowym Il-texu możesz zamówić pościel, wałki rehabilitacyjne, cokolwiek z tej wełny. Znajdziesz tam też dużo informacji na temat właściwości tej właśnie wełny. Podaje link: http://iltex.pl.
napisał/a: dorotastp 2012-10-18 17:26
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o poradę, może o jakiś zestaw witamin, które mogłyby pomóc na moją senności. Mam 30 lat i mogłabym spać po 12 godzin dziennie ale i tak mam problem ze wstawaniem rano. Dodam, że ciągle boli mnie głowa, mam dziwne mdłości, bolą mnie oczy a ostatnio nawet węzły chłonne. Zauważyłam również suchość skóry mimo, że używam balsamów. Mam pracę siedzącą, przed komputerem, mało się ruszam. Ciągle czuję się zmęczona, mam też problemy z koncentracją.
Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: sowa80 2012-10-18 21:00
Lecytyna 1200 forte (bez recepty) - 15zł polecam od siebie żen-szen na pobudzenie 10zł i do tego witamina A+D :D będzie troszkę lepiej napewno ;D
napisał/a: dorotastp 2012-10-18 21:21
sowa80 napisal(a):Lecytyna 1200 forte (bez recepty) - 15zł polecam od siebie żen-szen na pobudzenie 10zł i do tego witamina A+D :D będzie troszkę lepiej napewno ;D



dziękuję:)