zle zooperowany palec,czy da to się naprawić?

napisał/a: VEGETA 2014-01-26 22:44
Witam!
przedstawie swój problem:z 3 lata temu wbiło mi się szkło w kciuka i przecięło mi ścięgno i palec był niesprawny i mi go zszyli i chyba zle,ponieważ niedość,że lekarz,który ma 25 lat praktyki w chirurgi to na operacji powiedział,że jak on mi ma to zrobić jak już zobaczył jak to wygląda a pózniej się dowiedziałem,że tam lubią sobie popić przed operacją a w dodatku dziwnie ten palec wygląda bo zdrowa ręka jest normalnie a w chorej pod kciukiem przechodzi jakaś taka gruba niewiem co to jest chyba jakaś tętnica a ćwiczyłem wystarczająco po operacji a co ciekawe to jakoś po operacji zrobili mi zdjęcie tego wszystkiego i niby wszystko dobrze,ale jakoś tak dziwnie się zachowywali a wiadomo lekarz się nieprzyzna do błędu-chyba dużo takich,i pytanie czy mozliwe jest jeśli to wszystko się już zrosło to to naprawić-bo kolega mówi,że nie bo już się zrosło a ścięgna są takie malutkie,że już niedarady,ale koledze wierzyć,co nie.oczywiście wszystkiego się dowiem czy to napewno jest zle ale pytam się bo musze to wiedzieć bo do chirurga to zanim się dostanę i czy ktoś się orientuje,czy to NFZ by zfinansowało czy musiał bym zapłacić? dodam,że palec zginam tylko z 1/4 i jest bardzo osłabiony może bym jakoś to przeżył,ale mi jest potrzebny raczej sprawny do sportu,jedynie zegne go do no prawie końca jak złapie za ten palec no i już boli ta tętnica,która przechodzi pod palcem.orientujecie się?