Złe wyniki moczu?

napisał/a: monia_piech 2013-12-29 00:56
Witam. Od tygodnia pobolewały mnie nerki i mam podwyższoną temperaturę.. Prywatnie zrobiłam badanie moczu i okazuje się, że chyba nie są dobre. Pani z labolatorium powiedziała, że powinnam pójść do lekarza. Bardzo proszę o spojrzenie na wyniki i podpowiedź czy trzeba się z tym zgłosić do lekarza i co mogą oznaczać wyniki.

BADANIE OGÒLNE MOCZU
Barwa: ciemnożółta
Przejrzystość: mętny
Odczyn PH: 4
Ciężar właściwy: 1,005 g/ml
Białko: 30 ml/dl
Azotyny: obecne
Leukocyty: obecne
Erytrocyty: obecne
Glukoza: nieobecna
Ketony: +-
Bilirubina: ujemny
Urobilinogen: ujemny

OSAD
Nabłonki płaskie: liczne
Leukocyty: gruba warstwa pokrywa cpw
Erytrocyty świeże: 10-15 wpw
Bakterie: b. liczne
Wałeczki leukocytarne: liczne
napisał/a: ~Anonymous 2013-12-29 08:26
Tak,powinnaś zgłosić się do lekarza. Wyniki świadczą o stanie zapalnym. Pozdrawiam.
napisał/a: monia_piech 2013-12-31 09:28
Dziękuję za radę. Faktycznie po wizycie u lekarza okazało się, że to odmiedniczkowe zapalenie nerek. Teraz leczenie: biofuroksym 2x dziennie i furaginum 3x dziennie. I duuuużo odpoczynku. Pozdrawiam. Jeszcze raz wielkie dzięki
napisał/a: monia_piech 2014-01-07 19:31
Witam. Piszę po raz kolejny z prosbą o interpretację wyników moczu, ponieważ jutro biorę ostatni zastrzyk z Biofuroksymu i dzis zrobiłam kontrolne badania moczu, bo poprawy nie widac, oprócz tego, że gorączka troszkę spadła. Nerki dalej bolą, mdłości męczą i w sumie nie wiem, iść do lekarza czy czekać aż samo minie. Oto wyniki: BADANIE OGÒLNE MOCZU
Barwa: żółty
Przejrzystość: lekko mętny
Odczyn PH: 7
Ciężar właściwy: 1,010 g/ml
Białko: 20 ml/dl
Azotyny: obecne
Leukocyty: obecne
Erytrocyty: obecne
Glukoza: nieobecna
Ketony: +-
Bilirubina: ujemny
Urobilinogen: ujemny

OSAD
Nabłonki płaskie i okrągłe: d liczne
Leukocyty: 15-20 wpw
Erytrocyty wylugowane: 10-15 wpw
Bakterie: b. liczne
Wałeczki leukocytarne: d liczne
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-07 21:22
Niestety musi Pani wybrać się jeszcze raz. Dobrze by było zrobić posiew moczu,wtedy można by było dobrać odpowiedni lek. Białko trochę spadło ale osad wskazuje dalej bakteryjny stan.Samo nie minie. Pozdrawiam.
napisał/a: monia_piech 2014-01-08 12:31
Dzięki za szybką odpowiedz. Niestety lekarz po obejrzeniu wyników od razu wypisał skierowanie do szpitala twierdząc, że to w tej chwili najlepsze wyjscie, bo tam szybko mnie zdiagnozują i wdrożą odpowiednie leczenie. Czeka mnie wiec przymusowy odpoczynek... Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-08 21:53
Będzie dobrze. Pozdrawiam.
napisał/a: wikam2 2014-01-15 19:29
Jak zinterpretować wynik badania osadu tutaj :
[url_special=http://diagnostyka.wieszjak.polki.pl/badania-moczu-i-kalu/259476,Jak-interpretowac-wynik-badania-osadu-moczu.html:1emgnw8o]http://diagnostyka.wieszjak.polki.pl/badania-moczu-i-kalu/259476,Jak-interpretowac-wynik-badania-osadu-moczu.html[/url_special:1emgnw8o]
napisał/a: monia_piech 2014-03-01 11:52
Witam. Odgrzewam temat, gdyż wczoraj udałam się do lekarza z lekkim pobolewaniem dolnej części pleców. W związku z ostatnimi incydentami z nerkami od razu dostałam skierowanie na badanie moczu i znów coś nie tak... W związku z tym proszę i interpretacje wyników. Mam też pytanie dotyczące tego jak w przyszłości uniknąć zakażeń układu moczowego? Może ktoś wie?

BADANIE OGÒLNE MOCZU

Barwa: brązowy
Przejrzystość: mętny (przejrzysty)
Odczyn PH: 6 (5-7)
Ciężar właściwy: >= 1,030 g/ml (1,015-1,030)
Białko: ślad
Azotyny: obecne
Glukoza: nieobecna
Ketony: +-
Bilirubina: nieobecna
Urobilinogen: w normie

OSAD
Nabłonki płaskie: d. liczne
Leukocyty: 5-10 wpw (0-5)
Erytrocyty świeże: 30-50 wpw (0-5)
Erytrocyty wyługowne: 70-100 wpw (0-5)
Pasma śluzu: d. liczne
Bakterie: b. liczne