Złe wyniki badań krwi

napisał/a: 1981Kasia 2015-06-03 10:53
Witam serdecznie
Mam 34 lata jestem matką 2 dzieci 9 i 12 lat. Nie miałam problemów ze zdrowiem. Jedyne odchylenia podczas ciąży hemoglobina lekko mi się obniżała do 11. W ciążach ważyłam 75 kg i szybko wróciła do standardowej wagi 55-58 kg przy wzroście 168cm. Jako dziecko i później zawsze byłam chuda czasem nawet za chuda mając 15 lat ważyłam 48 kg.
Od 6 miesięcy nabieram coraz więcej kg. Około 7 już mi przybyło zbliżam się do 70 kg wagi. Nie zmieniłam trybu życia. Staram się dobrze odżywiać. Nie podjadam słodyczy jem ich bardzo mało. Nie pije alkoholu praktycznie wcale prawie może z 2 piwa na 2 miesiące, nie pale papierosów, nawet nie pije kawy. 2 razy w tygodni pływam po 1 h i raz w tygodniu biegam 1 h.
Moje wyniki poza normą:

hemoglobina 10,6 g/dl
hematokryt 36 %
MCH 25 pg
MCHC 29,6 g/dl
RDW-SD 47,4 fl
RDW-cv 15,9 %
PCT 0,37 %
neutrofile 1,77 tys/ul
monocyty 15,3 %
eozynofile 9,2 %

Pozostałe wyniki w normie : TSH, glukoza, cholesterol, sód, potas, mocz

Jestem przebadana ginekologicznie wszystko jest dobrze, regularne miesiączki, cytologia ok.
Nie zażywam żadnych leków tylko antykoncepcję Nuvarin przez 3 lata z pół roczną przerwą w trakcie.
Jestem często zmęczona, nerwowa, często boli mnie głowa.
Czuję się jakbym puchła jakby zatrzymywała się we mnie woda nie wiem jak to określić.
Proszę o pomoc.
Jestem zarejestrowana do hematologa ale termin jest odległy a internista nie potrafi mi pomóc.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-06-03 11:04
Ale ja nie bardzo rozumiem w czym internista nie może Ci pomóc?
Podałaś szczątkowe wyniki a nie całość, więc to takie gdybanie na podstawie tego co napisałaś. Nie wiemy jak długo masz takie wyniki, jakie leki włączono itp.
To co widać może wskazywać na lekką anemię. Ale żeby mieć pewność należy widzieć pozostałe parametry krwi, szczególnie RBC, ferrytynę i ew. poziom żelaza i wit. B12

Jakie wskazania ma internista aby kierować do hematologa?