źle się czuje, nie wiem co mi jest

napisał/a: antares140 2014-07-20 17:45
Leczę się kardiologiczne na nadciśnienie i mam wypadającą zastawkę serca. Od czwartku czuje się bardzo źle, jest mi słabo, duszno, jestem strasznie zmęczony, nie mam na nic siły . Leczę się przewlekle na astmie i alergie. Nie wiem czy to ważne, ale wydaje mi się, że mam ciut inny smak, gdy w czwartek zjadłem kawałek pizzy wydawało mi się, że jest gorzka, tam samo dziś kiedy zjadłem dwa chipsy parykowe wydawały mi się gorzkie. Mniej więcej moje ciśnienie i tętno od czwartku wygląda tak 143/68 99, 147/83 85, 144/65 96, 136/89 91, 119/62 96, 150/89 89, 130/77 78 , 145/63 96, 158/81 92.
Leki które zażywam od kardiologa :
Isoptin SR 240 1 - 0 - 0
Indapen SR 1,5 1 - 0 - 0
Spironol 25 1 - 0 -0
Polsart 80 0 - 0 - 1

Czy moje samopoczucie jest czymś normalnym w taką pogodę ?
napisał/a: delinka79 2014-07-23 11:22
każdy z nas w taką pogodę czuje się źle a co dopiero ''sercowcy '' , przy nadciśnieniu sół a więc chipsy są przeciwwskazane od tego ci będzie rosło ciśnienie plus będą pojawiać się obrzeki , zacznij odżywiać się zdrowo a nie śmieciowo ( pizza, chipsy )
napisał/a: Dofik 2014-07-28 00:58
Duszności i zaburzeń smaku bym nie bagarelizował.
2 chipsy i kawałek pizzy to nie tragedia, chyba, że miałes zamiar zjeśc całą pakę ...
Cisnienie pod 160 przy tych lekach to też nie jest dobry objaw, ja odobiscie mam złe zdanie o isoptinie.
napisał/a: PZS 2014-07-29 12:59
W taka pogode każdy się czuje chałowo.
Pamiętaj jednak, że zawał i inne wiencowe ataki uwielbiają ukrywac się pod bólem brzucha. Zamiast deliberować leć do lekarza.
http://portalzdrowiaseksualnego.pl/czterdziesci/jaki-zwiazek-ma-bol-brzucha-ze-stanem-serca/
napisał/a: antares140 2014-07-30 14:30
Dofik napisal(a):Duszności i zaburzeń smaku bym nie bagarelizował.
2 chipsy i kawałek pizzy to nie tragedia, chyba, że miałes zamiar zjeśc całą pakę ...
Cisnienie pod 160 przy tych lekach to też nie jest dobry objaw, ja odobiscie mam złe zdanie o isoptinie.


Ten jeden kawałek pizzy zjadłem tylko dlatego, ponieważ brat mojej dziewczyny zamówił i nie mógł zjeść całej pizzy , ja zazwyczaj staram się jeść bardziej dietetycznie. Byłem u mojego kardiologa jednak nic mi nie poradził kazał brać leki dalej i powiedział, że na następnej wizycie założy mi holtera i być może będzie konieczność dostawiania nowego leku. W poniedziałek byłem u mojego lekarza rodzinnego bo nie czuje się najlepiej a ciśnienie i tętno prawie nie spadło i moja pani doktor kazała mi odstawić spironol. Teraz muszę zadzwonić i umówić się z kardiologiem na wizytę i założenie holtera. Mam wątpliwości czy wybrałem dobrego lekarza kardiologa, bo mimo wszystko leczenie jest mało efektywne. Isopptin mam przepisany dlatego, że leczę się przewlekę na astmę i zdaniem pana doktora ten lek jest dostosowany dla pacjentów właśnie z astmą. Jeśli mogę zapytać czemu masz złe zdanie o isoptinie ?
napisał/a: Dofik 2014-07-31 16:39
Z lekarzami jest bardzo różnie, jesli masz wątpliwości czy ten akurat dobrze leczy to trzeba iść do innego, może coś zaradzi.
Fakt jest taki, że przy tych lekach cosnienie pod 160 nie jest normalne, może wypadałoby coś zmienić, ale co nie bedę nic sugerował bo lekarzem nie jestem.

Isoptin owszem, jest zalecany przy astmie, ale moje złe zdanie wynika z tego, że z przypadku który znam wynika, że oragnizam szybko przyzwyczaja się do jego obecności przez co siła jego działania bardzo słabnie, lub maleje do zera, szczególnie przy dużej dawce ( Twoja to max, w przypadku który znam było to 120mg )
napisał/a: antares140 2014-07-31 18:01
Dofik napisal(a):Z lekarzami jest bardzo różnie, jesli masz wątpliwości czy ten akurat dobrze leczy to trzeba iść do innego, może coś zaradzi.
Fakt jest taki, że przy tych lekach cosnienie pod 160 nie jest normalne, może wypadałoby coś zmienić, ale co nie bedę nic sugerował bo lekarzem nie jestem.

Isoptin owszem, jest zalecany przy astmie, ale moje złe zdanie wynika z tego, że z przypadku który znam wynika, że oragnizam szybko przyzwyczaja się do jego obecności przez co siła jego działania bardzo słabnie, lub maleje do zera, szczególnie przy dużej dawce ( Twoja to max, w przypadku który znam było to 120mg )


Dziękuje za odpowiedź ;) Isoptin stosuje już od września zeszłego roku na początku była to dawka 120 mg lecz w lutym kiedy miałem założonego holtera lekarz mi zmienił na 240. To jest już mój drugi kardiolog, lecz mam wątpliwości czy jest dobry w tym co robi, poprzednio chodziłem do lekarza który miał specjalizacje z kardiologii jednak źle się czułem i mój pani doktor lekarz rodzinny poleciła mi swojego kolegę który nie ma specjalizacji z kardiologii ale jest w trackie robienie specjalizacji. Próbowałem zadzwonić do pana doktora i umówić się na wizytę lecz jest na urlopie, wybrałem się zatem do przychodni POZ do mojej pani doktor która Polsart 80 kazała łykać po jednej tabletce po południu a wieczorem Zanacodar 80 i zasugerowała jeśli ciśnienie się nie zmniejszy to również wieczorem jeszcze raz Isoptin