Złe samopoczucie, zasłabnięcia, zawroty głowy

napisał/a: nedved31 2014-04-12 16:12
Witam, postanowiłem się poradzić na forum, ponieważ żaden lekarz u którego byłem nie wie co mi dolega, ale też nie kieruję mnie dalej na badania. Od pewnego czasu mam problem z ogólnym złym samopoczuciem. Ciągle jestem niewyspany (śpię po 8-9) godzin, nie mam na nic siły. Regularnie od 12 lat uprawiam sport, a ostatnio podczas treningu zasłabłem i wylądowałem w szpitalu. Podobny przypadek miałem kilkanaście tygodni wcześniej, wtedy również byłem bliski omdlenia. Często kręci mi się w głowie, głównie podczas ruchu. Generalnie jestem rozbity i osłabiony.

Zostałem wysłany na badanie krwi, wszystko było w porządku. Po zasłabnięciu w szpitalu wykonano mi EKG, pomiar cukru, ponownie badanie krwi i podano kroplówkę, na koniec porobili kilka testów, chyba żeby sprawdzić czy nie mam jakiegoś urazu głowy (źrenice, dotykanie palcami nosa itp.) Wyniki były ok, więc wypuścili mnie do domu po kilku godzinach. Myślałem, że mi przejdzie ale dalej się źle czuję. Ostatnio też mam uczucie lekkiego ucisku z tylu głowy na górze. Nie wiem tylko czy to już na tle nerwowym z tego wszystkiego.

Przyczyny szukałem w moim złym odżywianiu, jednak skoro wyniki krwi nie pokazały żadnej nieprawidłowości, to problem nie leży chyba tutaj. Przez kilka lat już spożywam dziennie około 1000 - 1500 kcal jak sobie policzyłem, a zapotrzebowanie z moim trybem życia wynosi około 2500 kcal, jednak nie chudnę, ciągle ważę tyle samo. Co się ze mną dzieje?

Pozdrawiam.
napisał/a: joannanr1 2014-04-12 22:31
Dokładnie tak samo zaczęła się moja przygoda z boreliozą więc z obowiązku muszę zapytać czy miałeś kleszcza.
Objawy pasują też do nerwicy.Zawroty głowy mogą być m.in.związane ze zmianami w kręgosłupem szyjnym , możliwości jest naprawdę wiele.
napisał/a: nedved31 2014-04-13 00:11
Nigdy w życiu nie miałem jeszcze kleszcza, więc borelioza odpada. Zauważyłem, że objawy nasilają się wieczorem i rano. W dzień kiedy mam jakieś zajęcie już rzadziej. Nie wiem już co mam powiedzieć lekarzowi rodzinnemu, żeby wysłał mnie na dalsze badania...
napisał/a: joannanr1 2014-04-13 14:59
Jeżeli te objawy zdarzają się rzadziej gdy o nich nie myślisz będąc zajętym czymś to być może to po prostu nerwica.Tak ja myślę.Jeżeli prowadzisz niezdrowy tryb życia , dużo czasu spędzasz przy komputerze , chodzisz późno spać , nie uprawiasz sportu , masz dużo stresu to tak jak pisałam - może to być nerwica.To oczywiście nie jest diagnoza tylko sugestia , pozdrawiam
napisał/a: nedved31 2014-04-13 18:01
Spędzam dużo czasu przy komputerze, ale jak wcześniej pisałem, uprawiam sport regularnie.
napisał/a: joannanr1 2014-04-13 20:29
No tak , uprawiasz sport ale tylko albo aż to nie gwarantuje , że się nie zachoruje na nerwicę , której Ci nie wmawiam ale jest jedną z możliwości.Badanie neurologiczne przeszedłeś pomyślnie.Poczytaj o nerwicach , np o nerwicy wegetatywnej tutaj:
http://www.domzdrowia.pl/czytelnia/page/736,jak-zlagodzic-objawy-nerwicy-wegetatywnej