Złamany ząb po leczeniu kanałowym - jakie możliwości naprawy

napisał/a: lukecz 2015-02-17 10:40
Wczoraj podczas szczotkowania zębów złamał mi się ząb (górna dwójka). Przypuszczam że był już złamany wcześniej, a szczotkowaniem tylko mu "pomogłem".
Wygląda to podobnie jak na poniższym obrazku (podobnie bo u mnie w tej dziurze po zębie minimalnie coś widać):
[img]http://i.imgur.com/5UlXhbut.jpg[/img]
Ząb na wszelki wypadek zachowałem (jest w roztworze fizjologicznym).
Ząb był kiedyś leczony kanałowo.

Rozumiem że dokładne określenie tego co należy zrobić wymaga pewnie zdjęcia RTG, ale chciałbym zapytać jakie istnieją możliwości naprawy w takich sytuacjach i - co najważniejsze - na jakie koszta (orientacyjnie) należy się przygotować?
napisał/a: edytawu 2015-02-17 16:28
Oj, fatalna sprawa to jest. Faktycznie ząb musiałbyć już mocno pęknięty. Wiesz co, najlepiej iść do stomatologa. Podejrzewam, że jeśli nic nie zostało to nie będzie na czym tego zęba odbudować. Pozostaje jakiś implant w tym przypadku.
napisał/a: andrzejparko 2015-03-11 09:58
Dziś mega fajne implanty się robi. W zasadzie ząb po leczeniu kanałowym jest bardzo mocno osłabiony zawsze, więc lepiej trochę zainwestować w implanty. Moja żona ma dwa – niczym się nie różnią od normalnego zęba – nawet lepiej wyglądają.
napisał/a: lukecz 2015-03-11 10:16
Implant są jednak bardzo drogie
Odbudowałem zęba na włóknie szklanym
Koszt 250zł
napisał/a: oleander2 2015-04-30 21:36
lukecz napisal(a):Implant są jednak bardzo drogie
Odbudowałem zęba na włóknie szklanym
Koszt 250zł

śmieszna cena.zęby po leczeniu kanałowym trzeba okoronować aby zapomiec złamaniom bo są wypiłowane od wewnątrz i kruche jak szkło.do korony używa się złota od 20 karatów w góre.nie nadaje się do tego przetopiona obrączka więc nie można zaoszczędzić na kruszcu kończąc na samej robociznie.