Złamany wyrostek łokciowy - ból po pół roku

napisał/a: fdm 2014-04-30 21:09
Witam,
Pół roku temu przeszedłem operacje złamanego wyrostka łokciowego, zastosowano popręg Webera. Szybko doszedłem do sprawności ruchowej, mam pełny wyprost i ruszam ręką w każdy możliwy sposób. Moim problemem jest ból podczas niektórych czynności.
Przykłady:
- ból w łokciu podczas zdejmowania bluzy "za kołnierz" od tyłu
- ból w łokciu podczas opierania się na chorej ręce mając ją wysuniętą do przodu
- ból w łokciu przy nacisku na stół mając zgiętą rękę
- ból w łokciu podczas wieszania ręcznika (poprzez ciągnięcie jednej strony ręcznika w dół)

Ból odczuwam również przy nacisku, wydaje mi się, że to nie boli kość a okoliczne tkanki (mogę tak jakby nieznacznie przesunąć bolące miejsce i nacisnąć na kość).
Na ostatniej kontroli lekarz stwierdził zrost, powiedział, że drutów nie warto wyjmować, chyba że będą mocno przeszkadzały. Rehabilitacji żadnej nie dostałem.

Proszę o radę co powinienem zrobić, boje się o tą rękę, w tym momencie jestem wykluczony z wielu czynności wymagających siły... Czytałem, że po takiej kontuzji nie powinno być problemu np. z powrotem na siłownie czy do sportu, natomiast mija już pół roku a Ja boję się zrobić nawet pompkę.
Czy powinienem wyciągnąć druty ? Lekarz powiedział, żebym zaczął powoli obciążać rękę, dlatego mam zamiar się zapisać na basen, czy to dobry pomysł ? Oprócz tego wykonuje bardzo proste ćwiczenia w domu, unoszenie ręki z lekkim obciążeniem czy też wyciąganie ręki w górę leżąc . Mogę stosować maści typu "maść końska" lub traumon (czy jest w ogóle sens)?