złamany palec u stopy piaty jakie leczenie

napisał/a: leog7 2009-09-19 10:45
Witam, mam takie pytanie jakie jest leczenie w przypadku złamania piątego palca u stopy czy potrzebny jest gips czy tylko unieruchomienie poprzez zawiniecie bandarzem i czy sa potrzebne jakies leki,proszę o pomoc
napisał/a: kordian1 2009-09-19 15:27
Przeważnie stosuje się gips na całą stopę, ewentualnie szynę gipsową na 4-6 tygodni. I oczywiście zastrzyki podskórne przeciwzakrzepowe, zastrzyków nie ma co się bać, są one praktycznie bezbolesne.

Pozdrawiam
napisał/a: leog7 2009-09-22 09:58
pytałam o to jakie jest leczenie bo lekarz mi palca zawinął plasterkiem i kazał niechodzic i nic po za tym żadnych leków a jak pytałam o gips to powiedział ze jest niepotrzebny i nic po za tym
napisał/a: kordian1 2009-09-22 11:28
Każdy lekarz ma inne podejście do pacjenta, jeżeli przy najzwyklejszym skręceniu stopy stosuje się szyny gipsowe to przy złamaniu palca (nawet jeśli jest to palec piąty) moim zdaniem powinno się stosować na pewno coś więcej niż oklejenie plastrem.
Zastrzyki podskórne stosuje się tylko wtedy gdy noga jest unieruchomiona, aby zapobiec zakrzepom, są to zastrzyki rozrzedzające krew. Jeżeli nie zapakował nogi w gips ani w jakieś inne usztywnienie przepisywanie tych zastrzyków nie było potrzebne.