Złamany nos a diagnoza lekarza

napisał/a: Bambucza007 2015-06-06 10:51
Witam wszystkich użytkowników.

Postaram się Wam przybliżyć mój problem. Otóż dnia 30.05.2015r. doszło do wypadku w wyniku którego złamałem kość nosową, dokładne rozpoznanie to *szczelina złamania kości nosowej z niewielkim przemieszczeniem odłamów*. W szpitalu po wykonaniu badań i wizycie u pani doktor. Zostałem odesłany do domu oraz został mi wyznaczony termin kontroli na wtorek 02.06.2015r. ponieważ miałem czekać aż opuchlizna zejdzie. Na kontroli lekarka stwierdziła że nos jest prosty ale kość jest zapadnięta, i nie będziemy nic z tym robić ponieważ możemy pogorszyć jeszcze bardziej sytuację. Na argument że nie mogę oddychać prawą stroną, lekarka odpowiedziała że to przez opuchliznę. A jedyne co możemy zrobić to zabieg wycięcia przegrody nosowej za pół roku (czemu za pół roku ? Dlaczego nie teraz ?) Opuchlizna zeszła, dzisiaj mamy dzień 05.06.2015r. Ja dalej nie mogę oddychać a rano obudziłem się z potwornym bólem głowy i wysuszoną doszczętnie śluzówką. Przychodzę tutaj z zapytaniem czy takie postępowanie jest normalne ? Uprawiam dużo sportu i niewątpliwie dobre dotlenienie jest mi potrzebne. Jednak dla mnie pani doktor traktuje mnie trochę niepoważnie. Nie chcę się *rozmieniać na drobne* i zmieniać lekarza, ponieważ chce żeby prowadził mnie jeden, od początku do końca leczenia.

Będę wdzięczny za każdą udzieloną odpowiedź,
pozdrawiam.
napisał/a: kasia971 2015-06-07 08:01
Jeśli masz wątpliwości, to skonsultuj się z innym lekarzem. Czasem, żeby mieć postawioną właściwą diagnozę
i mieć wdrożone właściwe leczenie trzeba obejść kilku, jak nie kilkunastu lekarzy. Niestety.