Złamanie z przemieszczeniem 2 kosci II paliczka

napisał/a: tojamat 2011-04-23 14:16
Dzień dobry,
6 marca na nartach złamałem 2 kość paliczka wskazującego ręki lewej. Przeszedłem zabieg operacyjny "zamknięta repozycja" z włożeniem 2 drutów K-. Miałem je w sobie przez 5 tygodni. Po wyciągnięciu drutów lekarz unieruchomił mi palca jeszcze na tydzień. Przedwczoraj miałem ściągnąć opatrunek i od razu ćwiczyć palca. Mam w tej sprawie kilka pytań.

1. Czy to normalne, że nie mogę wyprostować palca? Nie chodzi mi to, że mięśnie są za słabe, tylko wydaje mi się, że jest to fizycznie niemożliwe. Mam wrażenie jakby kość obrosła złamanie w taki sposób, że blokuje to staw uniemożliwiając wyprostowanie palca. Przy wielkim bólu mogę go lekko zginać, lecz wyprostowanie jest niemożliwe.
Dodam, że miałem unieruchomionego palca pod kątem 60% i wyprostować go w tym momencie nie mogę nawet o jeden stopień.

2. Jakie ćwiczenia powinienem wykonywać w domu? Od maja zaczynam rehabilitacje, ale chciałbym już zacząć wykonywać jakieś domowe ćwiczenia. Niepokoi mnie to, że dwa stawy w palcu są bardzo opuchnięte i obolałe(szczególnie ten między 2 a 3 kością paliczka- chyba że się mylę.. . chodzi mi o ten staw którym się puka do drzwi :p).

3. Kiedy po takiej kontuzji będę mógł wrócić do treningów siatkówki?

4. Czy zabiegi na jakie się zapisałem t.j. 10x magnetronik, 10x ultradźwięki, 10x laser, 10x ćwiczenia indywidualne - wystarczą?

P.S. Wesołych Świąt ;)