złamanie rzepki

napisał/a: joker08413 2012-08-13 21:45
Witam,
dwa miesiące temu uległem wypadkowi, czego skutkiem było otwarte złamanie rzepki. Po ostatnich wizytach u ortopedów jestem trochę zdezorientowany. Jeden z nich po obejrzeniu zdjęcia kolana stwiedził, że konieczna jest kolejna operacja ponieważ rzepka nie przylega jak powinna a poza tym widoczny jest mały kawałek który odstaje od rzepki. Powiedział, że inaczej kolano nigdy nie będzie sprawne jeśli nie zostanie to usunięte. Drugi lekarz stwierdził, że wszystko jest w jak najlepszym porządki, dobrze się zrosło i nie wspomniała o żadnej operacji. Nie wiem co o tym myśleć, skąd taka rozbieżność diagnoz???
Po drugie od dwóch tygodni chodzę na zabiegi rehabilitacyjne pole magnetyczne i ćwiczenia czynne (zginanie kolana na ile pozala ból), poza tym ćwicze sam w domu. Po jakim czasie mogę liczyć na jakieś efekty? Na razie kolano zgina się tylko troszkę. Bardzo zależy mi na jak najszybszym powrocie chociaż do częściowej sprawności kolana, czy mogę sobie jakoś pomóc w jeszcze inny sposób? Może jakieś dodatkowe ćwiczenia?
Mam jeszcze pytanie dotyczące drutów. Drugi lekarz poinformował mnie że wyciąganie ich będzie gorsze od samej operacji zespolenia rzepki, czy to naprawdę jest tak straszne?
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady i opinie. Z góry serdecznie dziękuję.