Złamanie przedramienia i kości prominiowej z przemieszczenie

napisał/a: kolorowygips 2008-03-29 00:42
Witam.
Złamałem lewą rękę, a dokładnie przedramię i kość promieniową z przemieszczeniem.Jestem już 3 tydzień po operacji. Mam 2 druty włożone w kości. Gips mam nosić 8tyg. Mam problem ze zginaniem palców, a szczególnie palca małego. Wkładam dużo wysiłku żeby go zgiąć i nie mogę, zaczyna mnie tylko bolec kostka tego palca. W kciuku czuje lekkie mrowienie.
Moje pytanie brzmi: Czy to jest normalne po złamaniu? Gdy zapytałem znajomego chirurga, odpowiedział mi, że to dziwne z tym że nie mogę tych palców zgiąć, powiedział że wszystko okaże się po ściągnięciu gipsu i że musiał bym mieć pecha gdyby zostały nerwy uszkodzone. Bardzo proszę o odpowiedź.
napisał/a: Ania_204 2008-03-29 23:30
Witam serdecznie...

Niestety nie jest to zbyt normalne,by nie móc ruszać palcem... Powinien sie pan zgłosić do lekarza leczącego, mrowienie czasem jest normalne, więc tym bym sie nie przejmowała....Zgadzam sie z pana znajomym chirurgiem, ale mimo wszystko proszę iść na kontrole.

Pozdrawiam. życzę zdrowia.
napisał/a: metod1 2008-08-26 15:03
Witam w niedziele miną tydzien od tego gdy złamałem kośc przedramienia z przemieszczeniem... Reke miałem nastawianą i mam załozony gips. Do tej pory reka mnie boli mimo ze minął onad tydzien ból nie jest mocny nachodzi od czasu do czasu.... Zmierzam do tego czy to ze mnie boli jest normalne , palcami ruszam lecz czasem boli... Czy to moze byc cos powaznego ze ból trzyma sie tak długo ??
napisał/a: iwonka34-72 2008-10-03 23:50
Witam,jeśli palcami się rusza to jest wszystko ok,.czasem boli szczególnie jak rusza się palcem wskazujacym,czasem tez przechodzi naki nagły ból i przechodzi ale ponoc to normalne wkoncu te kosci musza sie zrosnac,pozdrawiam