zlamanie piszczela i strzalki

napisał/a: zxcvbnm1 2010-08-21 12:15
witam

4 tygodnie temu zlamałem kosc piszczelowa i strzalke mialem operacje zostaly mi zamontowane sroby i blachy
bylem na pierwszej kontroli i lekarz powiedzial ze jest ok ale potrzeba czasu .
mam takie pytanko 2 dni temu przypadkowo podparlem sie noga przy upadku 2 razy czy jest mozliwosc ze uszkodzilem ponownie kosc czy jest mozliwosc uszkodzenia nogi ktora jest w gipsie?? prosze o odpowiedz
napisał/a: ulna 2010-08-22 13:24
Od 2 krotnego przypadkowego podparcia się nogą szczególnie jeśli nie było to podparcie całym ciałem nic się stać nie powinno. Jednak jeśli takie obciążenia by się sumowały lub byłoby bardzo silne to teoretycznie może dojść do niewielkich przesunięć w zamontowanej stabilizacji kości
napisał/a: zxcvbnm1 2010-08-22 18:25
dzieki !!!! mam nadzieje ze nic sie nie stalo okaze sie za 3 tygodnie ide na kontrol a te przesuniecia moga byc grozne ?? trzeba by bylo robic jeszcze raz operacje??
napisał/a: ulna 2010-08-22 21:29
Tak byłaby ona konieczna, jednak z 97% prawdopodobieństwem można stwierdzić że w Twoim wypadku do niczego takiego nie doszło
napisał/a: zxcvbnm1 2010-09-10 15:12
wita
juz jestem po sciagnieciu gipsu nie jest zle tylko sie zastanawiam ile moze potrwac rechabilitacja ?? na zdieciu kosc jeszcze nie jest zrosnieta ale lekaz powiedzial ze jest dobrze i mozna sciagnac gips
napisał/a: ulna 2010-09-10 18:46
Rehabilitacja zależna jest od tego co chce się osiągnąć i w jakim tempie dojdzie do zrostu, myślę że do 2-3 miesięcy jeśli chodzi o w miarę normalne użytkowanie stawu jeśli wszystko zacznie się ładnie zrastać. Po za tym bóle po tym urazie prawdopodobnie będą występować dużo dłużej.
napisał/a: zxcvbnm1 2010-09-29 17:43
dzieki )) jest dobrze jak na moje oko )) ruszam coraz wiecej stopa i teraz moge obciazac polowa masy ciala to mam nadzieje ze juz blizej niz dalej)))