złamanie oczodołu typu blow out

napisał/a: Milenka881 2010-08-04 13:22
Witam,
rok temu miałam wypadek czego wynikiem było złamanie oczodołu lewego typu blow out, miałam wykonywany TK nastepnie obyłam dwie wizyty w klinice twarzowo szczekowej
1. wizyta przebadanie i zakwalifikowanie do operacji , zalecenie wykonywania cwiczen oka
2 wizyta sprawdzenie postepów czynnosci oka, rozmowa z pania prof. która wypowiedziała się na temat całej procedury operacji po czym podjęłam decyzję o odroczeniu( odłożeniu ) operacji ze wzgledu na dyrastyczny wygląd calej operacji . zalecono cwiczenie oka
Po jakims czasie obyłam wizytę u okulisty , dzis noszę okulary na lewe oko -1 . skarzyłam się na czeste bóle w okolicach oka i paraliże policzka. Pani doktor poleciła mi abym nauczyła sie z tym żyć jesli nie chcem operacji , zaleciła rehabilitację , naświetlania bioptronem dziś załuje ze jej nie wykonałam.
do dziś mam mniej wrazliwą lewą cześć twarzy, ostatnio również zauważyłam że moje oko jest strasznie suche w porówaniu do prawego odczuwam czasem równiez bardzo dokuczliwy bół "tepy" .
Co powinnam w takim wypadku zrobić ?? jakies kontrolne przeswietlenie czy moze jednak operacja?(czy nie jest juz na nia za pozno?)
Bardzo proszę o rade, jestem młodą osoba 22 lata i chciałabym normalnie żyć
napisał/a: Ach 2011-02-22 23:28
Myślę, że warto zrobic operację i że jest to mozliwe po tak długim czasie. Nie jestem lekarzem, ale mój syn miał takie złamanie, byl źle zdiagnozowany i operację miał po kilku tygodniach. Wszczepiono mu implant (odtworzono ksztalt oczodołu tworzywem sztucznym). oczywiście musial potem cwiczyc oczy, ale wszystko wróciło do normy.Ból nie był podobno duży, po 6 dniach po operacji już byl w domu. Niestety nie ma czucia w części twarzy, ale może kiedyś to wróci, można z tym życ. Twarz wyglada normalnie, nie ma żadnych sladów po operacji. Operował go dr Ireneusz Bielecki w Katowicach, ktory zrobil takich operacji bardzo dużo i ma doświadczenie. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego zakończenia.