złamanie oczodołu typ blow out

napisał/a: Milenka881 2010-08-04 13:25
Witam,
rok temu miałam wypadek czego wynikiem było złamanie oczodołu lewego typu blow out, miałam wykonywany TK nastepnie obyłam dwie wizyty w klinice twarzowo szczekowej
1. wizyta przebadanie i zakwalifikowanie do operacji , zalecenie wykonywania cwiczen oka
2 wizyta sprawdzenie postepów czynnosci oka, rozmowa z pania prof. która wypowiedziała się na temat całej procedury operacji po czym podjęłam decyzję o odroczeniu( odłożeniu ) operacji ze wzgledu na dyrastyczny wygląd calej operacji . zalecono cwiczenie oka
Po jakims czasie obyłam wizytę u okulisty , dzis noszę okulary na lewe oko -1 . skarzyłam się na czeste bóle w okolicach oka i paraliże policzka. Pani doktor poleciła mi abym nauczyła sie z tym żyć jesli nie chcem operacji , zaleciła rehabilitację , naświetlania bioptronem dziś załuje ze jej nie wykonałam.
do dziś mam mniej wrazliwą lewą cześć twarzy, ostatnio również zauważyłam że moje oko jest strasznie suche w porówaniu do prawego odczuwam czasem równiez bardzo dokuczliwy bół "tepy" .
Co powinnam w takim wypadku zrobić ?? jakies kontrolne przeswietlenie czy moze jednak operacja?(czy nie jest juz na nia za pozno?)
Bardzo proszę o rade, jestem młodą osoba 22 lata i chciałabym normalnie żyć
napisał/a: milfka 2011-01-12 18:33
Witam,
właśnie mija 1 miesiąc odkąd poddałam się operacji otwartego nastawienia złamanego lewego typu blow out. Czuję bardzo dużą różnicę i jestem naprawdę zadowolona. Złamaną kość zespolono niewielką tytanową płytką. Operacja została przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym i wszystko poszło super. Widzę jeszcze podwójnie (mniej niż przed operacją) i mam znieczuloną lewą stronę twarzy, ale podobno poprzez ćwiczenia można się tego pozbyć.
napisał/a: Milenka881 2011-01-13 07:56
Witam,
czy od razu pow ypadku miałas ta operację ??? Wracaj do zdrowia i dużo ćwicz :)
napisał/a: milfka 2011-01-13 16:21
Hej,
operację miałam w 11 dniu po wypadku. Zanim trafiłam do kliniki chirurgii szczękowej to chodziłam do poradni w miejscu zamieszkania. Lekarze pierwszego kontaktu długo zastanawiali się czy tak drobne złamanie w ogóle kwalifikuje się do operacji, ale już lekarze z kliniki od razu podjęli taką decyzję. W przypadku takich złamań operację powinno się wykonać do 14 dni po wypadku tak żeby nie zdążyła się zrosnąć. Być może mogłabyś jeszcze się takiej operacji poddać? Naprawdę warto zaryzykować. Nie wyobrażam sobie pracy i normalnego funkcjonowania z takim widzeniem jakie miałam przed operacją. Ćwiczę i mam nadzieję na powrót do pełnej sprawności Pozdrawiam