złamanie obu kości prawego przedramienia S52.4

napisał/a: ewa11a 2015-01-02 21:49
Witam,

mój 6-letni syn 11.11.2014 złamał sobie rękę a dokładnie
- złamanie trzonów obu kości prawego przedramienia z przemieszczeniem. W wyniku repozycji uzyskano przawidłowe ustawienie odłamów. Założono szyne ramienno-dłoniową na okres 7dni.
Po tym czasie założono gips na okres 4tyg. Po zdjęciu gipsu syn uskarżał się na ból w okolicy złamania więc ponownie założono szyne na 2 tyg. Przy kolejnej wizycie kontrolnej zassałam innego lekarza który zdziwił się że syn miał tak szybko ściągnięty gips! Powiedział że przy tego typu złamaniu powinien być gips pozostawiony na ok 8tyg!!!
Lekarz zrobił kontrolne rtg i stwierdził że złamanie dobrze się goi i trzeba sobie jakoś radzić przez najbliższe tyg - mam uważać by syn nie upadł przez przypadek bo wtedy ręka prawie na pewno zostanie ponownie złamana.
Jestem przerażona. Zastanawiam się czy to że syn miał tak krótko ten gips może wpłynąć jakoś niekorzystnie na sam etap leczenia oraz całkowitego wyleczenia?
Syn ma 6 lat, do przedszkola już nie chodzi od połowy listopada i co dalej? Jak długo po takim złamaniu te kości są bardziej narażone na uraz????
Ewa