Złamanie nasady paliczka-gra na gitarze

napisał/a: Purify 2011-03-23 00:46
Witam.

Otóż ostatnio(czyt. w czwartek) podczas treningu siatkóki, oberwałem dość mocno piłką od lewej(co do tego nie jestem pewien, bo dostałem z zaskoczenia) strony w lewą dłoń, no i trzasnął mi IV palec tejże dłoni. Nie wyglądało to ciekawie, bo 2 ostatnie palce delikatnie przesunęły się do wewnątrz dłoni(przy samej podstawie). W ten sam dzień wieczorem, byłem już u chirurga który wykonał zdjęcia i określił uraz jako:

"Złamanie nasady paliczka środkowego palca IV lewej ręki bez przemieszczenia"
[attachment=2:9fi4mvzn]ycrtoaa.jpg[/attachment:9fi4mvzn]
[attachment=1:9fi4mvzn]eeawrnr.jpg[/attachment:9fi4mvzn]
[attachment=0:9fi4mvzn]mcbrojy.jpg[/attachment:9fi4mvzn]

Aktualnie IV i V palec mam unieruchomiony w szynie, pierwsza kontrola w przyszły poniedziałek. Ale przejdźmy do rzeczy. Od kilku miesięcy gram na gitrze, a złamanie wystąpiło w bardzo ważnym dla prawidłowej gry miejscu, no i moje pytanie brzmi, czy wróci mi sprawność tego palca po zakończeniu leczenia? Nie będę miał problemów z szybkością, czy precyzją? Jest możliwe, żeby złamanie ograniczyło mi zakres ruchu tym palcem? To jest dla mnie na prawde, BARDZO ważne, dlatego właśnie założyłem ten temat.

Przepraszam z góry, bo temat może być napisany trochę chaotycznie... Ale jestem kompletnym laikiem i nie mam pojęcia co powinniście wiedzieć, żeby móc mi w jakiś sposób pomóc.
napisał/a: Ania_204 2011-03-23 15:33
Nie powinno być problemów.