Złamanie kostki bocznej i kości strzałkowej

napisał/a: Taxi381 2017-06-26 14:09
Witam, 5.05.2017 złamałem kostkę boczną, tydzień temu tj. 20.06.2017 byłem na kolejnej kontroli, zrost nie pełny ale lekarz zmienił mi szynę gipsową na but ortopedyczny typu "walker" Następnego dnia tj 21.06 prawdopodobnie na niej przypadkiem stanąłem. Następnego dnia mnie zaczęła pobolewać i dzisiaj 26.06 zrobiłem sobie zdjęcie rtg w razie 'W' i sam nie wiem co o nim sądzić, czy kostka się przesunęła czy nie. Poprzednie zdjęcia mam jedynie zrobione na kliszy więc nie wyślę porównania. Wydaje mi się że poprzednie zdjęcia wyglądają inaczej tzn. nie ma takiego zrostu jak teraz tylko ta strzałka mniej odstaje ( zdjęcia robione w szynie ) natomiast teraz miałem robione zdjęcie jedynie w skarpecie od buta ortopedycznego czyli bez żadnego usztywnienia. http://i65.tinypic.com/2mrweau.jpg http://i68.tinypic.com/esth86.jpg
napisał/a: MICHAL-CS 2017-06-27 18:44
Witam, jesli nie bylo pelnego zrostu to wcale nie swiadczy ze cos zlego sie wydarzylo, zdjecie moglo byc wykonane w troszke innej plaszczysnie wiec moze sie wydawac ze jest bardziej skrzywiona. nalezy obserwowac konczyne czy puchnie, lub bol sie nasila, na razie bez specjalnego przejmowania sie.

pozdrawiam
napisał/a: Taxi381 2017-06-27 19:25
Byłem wczoraj u innego ortopedy, takiego z "górnej półki" niby. Zobaczył zdjęcie i powiedział to samo co Ty napisałeś. Że zdjęcie tak wygląda bo stopa w innej płaszczyźnie. Inna sprawa że kazał mi wyciągnąć stopę z tego buta ortopedycznego ponaciskał na miejsce złamania i 0 bólu, powiedział że mam powoli chodzić bez tego buta ortopedycznego ( zacząłem u niego w gabinecie ) o dwóch kulach naturalnie, jednak bez żadnej stabilizacji więc tak robię, zresztą klinika jest dobrej klasy więc myślę że personel też tym bardziej że czytałem dobre opinie o lekarzu. Co o tym sądzisz ? Bo ogólnie ten wcześniejszy lekarz stwierdził że mam chodzić w bucie do 31 lipca co łącznie by dało 12 tygodni usztywnienia nogi a ten zaś stwierdził że to zabójstwo dla mojego stawu.
napisał/a: MICHAL-CS 2017-06-29 17:22
zrost kostny to okolo 8-12 tygodni z tym ze po okolo 6 tygodniach zaczalbym chodzic bez stabilizatora o kulach, a po 8 tygodniu calkowicie odstawil kule pod warunkiem ze bol nie bedzie sie nasilal w okolicy zlamania. natomiast moze sie pojawic bol w okolicy guza pietowego lub innej czesci stopy ze wzgledu na dlugi okres odciazenia. wybierz sie do dobrego fizjo zeby dobral ci zestaw cwiczen w czesciowym obciazeniu i potem bedziesz zwiekszal az do pelnego.
napisał/a: Taxi381 2017-06-29 17:55
Czyli rozumiem że już na obecnym etapie mogę szukać fizjoterapeuty. Zresztą sam lekarz mi dał "skierowanie" na fizykoterapie. Ogólnie raczej nie odczuwam bólu w miejscu złamania podczas chodzenia chociaz moze minimalnie czasem ale domyślam się że to normalne tym bardziej że noga cały czas jest delikatnie opuchnięta. Czuję to ścięgno co idzie z tyłu i czasem mrowienie przy chodzeniu. Jeśli mogę wykorzystać Twoją wiedzę i uprzejmość to jaki jest optymalny czas uczęszczania na rehabilitację. Wiem że w jednym miejscu gdzie się dowiadywałem o cenę to jedno spotkanie to jest 30 minut, ile razy na tydzień coś takiego się robi, czy o tym decyduje rehabilitant.
napisał/a: Taxi381 2017-06-30 10:40
Chciałem jeszcze zapytać kiedy będę mógł bez obaw wsiąść w samochód ( kontuzja jest w lewej nodze czyli sprzęgło ) ? I kiedy można wrócić bez obaw do pracy stojącej?