Złamanie kości strzałkowej

napisał/a: wiolkadz987 2009-06-02 16:26
witam ja mam podobny problem z którym borykam się już ponad rok. Otóż w maj 2008 miałam wypadek w którym doznałam złamania kości piszczelowej i strzałkowej. Choć miałam śruby 7 m-cy kości sie nie zrosły następnie w lutym przeprowadzono zabieg przeszczepu kości i co nadal nic zero poprawy zaraz po operacji nastawiono kości bo były i nadal są krzywo złożone. Mam gips po sama pachwinę już 3.5 m-ca i za miesiąc mają mi zmienić na krótki . Nie wiem już ci robić tyle czasu w gipsie i brak zrostu biorę tylko acard na rozrzedzenie krwi oraz wapń. Doradcie mi zna ktoś dobrego specjalistę w mazowieckim?
napisał/a: jlomow 2009-06-03 00:53
Ze zlamaniem reki nie mam doswiadczenia. Ja mialem wylacznie zlamana noge.
Zazywalem duzo witamin oraz preparat z Ca+D3.
Gips zdjeto mi po 6-ciu tygodniach, a po 2-ch miesiacach zaczalem chodzic.
Obecnie 3 misiace minely, chodze mimo bolu. Bol czasami jest straszny
Radze szukac dobrych lekarzy, dobrze odzywiac syna.
Dzieciom kosci zrastaja sie lepiej niz osobom starszym, ale z tymi drutami to roznie bywa.
Jedni goja sie cudownie, inni maja klopoty.
Trzeba bardzo sluchac lekarzy i byc ostroznym.
No i jak tylko mozliwe na rehabilitacje! Tego nie wolno ominac dla dobra chlopaka.
napisał/a: L.K 2009-06-13 12:39
Wiolkadz987 współczuję. Sama też mam złamanie kości piszczelowej i strzałkowej. Przez 4 m-ce nosiłam gips (w tym 3 m-ce do pachwiny). Obecnie trzeci tydzień bez gipsu, ale nadal nie mam zrostu. Pozdrawiam !
napisał/a: monkika 2009-06-21 17:01
to jest moje pierwsze złamanie .
mam 16lat.
spadłam nieszczęśliwie ze schodów.
zlamalam sobie kosc strzalkowa w 3miejscach
miala byc operacja, ale w koncu sie nie odbyla.
przez pierwsze 3dni mialam noge w szynie, a teraz mam w plastikowym gipsie.
kontrole mam 30czerwca.
w nocy noga bardzo mnie boli noga w okolicy kostki i ścięgna , nie wiem jaka pozycje przyjac zeby mnie nie bolala.
w dzien jak noda spuszczona jest na dol bardzo mnie boli, noga mi jakby cierpnie, tak jakby takie prądy po niej przechodzą i mam tam niesamowicie mocny ucisk i kłucie.
i taki ból występuje w nocy i w dzień.
czy to jest normalne?
czy to znaczy , że noga się zrasta, że wszystko będzie dobrze, czy wrecz odwrotnie?
martwię się.
napisał/a: L.K 2009-06-21 23:41
Monkiko!
Pierwsze dni po zlamaniu są potwornie bolesne dlatego przepisują od razu środki przeciwbólowe. Ból po opuszczeniu nogi jest niestety straszny . Mi puściło dopiero po 3 tygodniach (mam złamaną piszczel i strzałkę). Jest to związane z ciśnieniem w naczyniach krwionośnych. Czy noga się zrasta widać dopiero na zdjęciu RTG. Na tym 30.06 jeszcze nic nie będzie widać. Będzie to kontrola, na której będzie sprawdzone czy odlamy kostne nie przemieściły się. Jeśli tak będzie to prawdopodobnie skierują Cię na operację i tego się nie bój! Lepiej jest mieć porządnie złożoną operacyjnie nogą niż mieć ją krzywą. Pozdrawiam i trzymaj się!
napisał/a: ubihondka 2009-07-13 09:46
Dzien Dobry
Potrzebuje bardzo pilnie dzisiaj do 16 o namiar do jakiegos ortopedy w Krakowie
Potrzebuje by tylko ogladnal zdjecie rentgenowskie i powiedzial czy mozna grac
OD zlamania minelo mi ponad 6 miesiecy nie boli nic staw chyba rozchodzony ,ale boje sie grac bez konsultacji
pozdrawiam
napisał/a: ewa6666 2009-07-14 15:32
Czesc mam na imie EWA chce wam opowiedziec moja historie odnosnie złamania kosci strzałkowej. Zaczne od poczatku a wiec wróciłam z roweru zaczeła mnie bolec noga w kostce myslałam ze to przejsciowe ale nie . Na nastepny dzien noga opuchła mi całkowicie na nastepny dzien poszłam do rodzinnego dała mi przekaz do chirurga ,zrobiłam zdjecie rtg. Chirurg nie stwierdził nic tylko przesilenie. Noga mnie bolała wiec byłam 3 razy prywatnie u ortopedy ten stwierdził ze mam płyn w kostce i dwa razy mi go sciagał. Lekow brałam masci przeroznych nic nie pomagało. Byłam tez u lekarza med.sport. stwierdził ze to kaletka maziowa. Wrociłam wiec do rodzinnego z braku pomysłow byłam dzis u ortopedy w szpitalu ,zrobiłam jeszcze jedno zdjecie i okazało sie ze kosc stezałkowa jest złamana .2 miesiace chodziłam ze złamana noga i nikt nie zauwazył . Dajecie wiare. Na szczescie noga sie zrasta biore wapno jem galaretki a juz zjadłam mase lekow na reumatyzm ale nie wiem w jaki sposob doszło do złamania bo nie było urazu a kosc złamana moze ktos cos wie bede wdzieczna za odpowiedz Pozdrawiam EWA
napisał/a: jlomow 2010-02-18 00:04
Pani Ewo, calosc brzmi dosc zaskakujaco. Zlamanie bez powodu ?
Ja nie jestem lekarzem. wiec licze na tolerancje.
Wydaje mi sie, ze dobrze Pani robi zazywajac Calcium, wydaje mi sie, ze wit. D3 bylaby wskazana.
Wydaje mi sie, ze badanie gestosci kosci bylo by zasadne.
Nic nie dzieje sie bez powodu. Ja mam 50 lat. Noge zlamalem rok temu.
Po 2-ch miesiacach ganialem z psami po ringu na wystawach, a psy mam duze.
Bralem Vitrum Calcium 600 + D400.
napisał/a: jlomow 2010-03-17 15:03
Hm, przyszedl do mnie mail z forum, zemam zobaczyc co slychac, no wiec znow jestem.
Pani Ewo, nic Pani nie pisze! Halo, halo jak Pani noga ?
Lekarze czesto dopatruja sie mikro pekniec. Bardzo latwo popelnic blad przy takim odczycie.
Jako forumowicz nie bardzo wierze, ze chodzila Pani ze zlamana noga 2 miesiace.
Sam jestem okropnym przeciwnikiem gipsu. Pewnie, gdyby mnie to spotkalo powiedzialbym
lekarzowi, ze skoro chodzilem tak dlugo bez gipsu, to bede chodzil dalej.
Mnie noga po zlamaniu nie boli, ale staw po usztywnieniu bardzo. I bedzie bolal mnie do konca zycia
12.02 zrobilsmy sobie dla zabawy zawody w wyciskaniu ciezaow, na WKS Zawisza.
Przygotowywalismy ringi na Walentynkowa Wystawe psow. Jeden ring byl w pomieszczeniach silowni.
**** Noga wytrzymala, ale staw nie! ***** >> Tydzien potwornie mnie bolal staw skokowy.
Gips i usztywnienie to nie jest cos co lekarz powinien robic szybko! na zapas!
Kazde slowo, kazda decyzja lekarza sie liczy . Nie ma slow na wiatr. Nie mozna panikowac pacjenta.
Kosci w nogach sa bardzo mocne. Zlamanie bez urazu wymaga uzasadnienia dalszymi badaniami.
Jesli kosc nogi bylaby tak slaba, to co z rekoma, miednica, kegoslupem ???????????
Przepraszam, dalem sobie do wiwatu. Lekarza za katane, niech ustali przyczyne zlamania.
napisał/a: michaal 2010-06-13 22:59
http: //i47. tinypic.com /vpkjdf.jpg bez spacji.
Witam, ja mam takie pytanie ile mi sie bedzie zrastac ta kosc? mam troszke mniejsze zlamanie niz na tym obrazu. mam 17 lat. lekarz chce mi wsadzic noge w gips na 6tyg, czy to nie za dlugo? 3 tygodnie nie wystarcza? co powinienem jesc aby przyspieszyc proces zrastania kosci, jakies leki dodatkowe kupic ?
i czego nie powinienem jesc?
prosze o pomoc, bardzo mi na tym zalezy aby 'wyrobic' sie z tym gipsem w 3 tygodnie..
napisał/a: jlomow 2010-11-13 00:02
Wiem, ze juz p[ewno biegasz po tym zlamaniu.
Uwazaj, ja przeciazylem noge. Cos sie stalo.
Od zlamania 18 miesiecy i bol wrocil
Moge chodzic i robic co chce, ale bol nagle powracai jest straszny.
Przed tem nie narzekalem, moze nawet lekko sie smialem,
teraz boli mnie czasami bardziej niz swiezo po zlamaniu.
Jak nie przestanie ide do ortopedy.
napisał/a: Gość....... :) 2010-11-28 14:36
Ja taż miałem złamanie kości strzałkowej ze zwichniętym stawem skokowym we (wrześniu). Miałem nogę w szynie przez tydzień (tak włożony że prawie mi spadał bez nastawiania (czy to dziwne?)
Minęło 2 miesiąca a ja wciąż nie mogę normalnie chodzić, co jest nie tak?