złamanie kości strzałkowej

napisał/a: anetaka 2016-08-17 11:59
Witam jestem po urazie w prawą nogę
wyglądało to całkiem niewinnie najzwyklejsze tak jakby skręcenie kostki
po przewiezieniu do szpitala zrobieniu rtg wyszło, że mam złamanie kostki bocznej, złamanie dystalnego odcinka strzałki prawej bez przemieszczeń.
Lekarz który zakładał mi szynę gipsowa powiedział, że jest paskudne złamanie i na jego oko czeka mnie operacja.
mam pytanie bo do ortopedy dopiero w piątek na wizytę.... czy to tak naprawdę żle wygląda ?
załączam zdjęcie
napisał/a: paulaaaaaaaaaa 2016-08-17 12:12
Nie wygląda to najlepiej i być może trzeba będzie operować. Ortopeda powie Tobie więcej. Zrobi pewnie kontrolne RTG, żeby sprawdzić, czy nie ma przemieszczeń dodatkowych.
Szynę masz na całej nodze czy tylko do kolana?
napisał/a: anetaka 2016-08-17 12:19
dziekuje za odpowiedz
szynę mam do kolana, sinieją mi palce mam kategoryczny zakaz wogóle stawania na nogę, przepisano mi Clexane raz dziennie i przeciwbólowe leki ... cały czas mam takie dziwaczne mrowienie tak jakby mi cos tam chodzilo ...boleć boli i to mocno
napisał/a: paulaaaaaaaaaa 2016-08-17 12:23
W żadnym razie nie stawaj na tej nodze. Najlepiej trzymaj ją do góry, wtedy mrowienie i sinienie powinno się zmniejszyć. Gdyby jednak nie ustępowało, to idź do lekarza. Boleć będzie jeszcze jakiś czas.
Ja miałam trochę lepiej wyglądające złamanie mniej więcej w tym samym miejscu. Skończyło się całe szczęście tylko na gipsie.
A tak w ogóle to pracuję w przychodni ortopedycznej i na ostrym dyżurze i zakładam gipsy :)
napisał/a: anetaka 2016-08-17 12:28
a możesz mi powiedzieć tak w przybliżeniu ile czasu to może wracać w ogóle do normy ???
napisał/a: paulaaaaaaaaaa 2016-08-17 12:36
To zależy, czy będzie ta operacja i jaką metodą ją wykonają. Wtedy prawdopodobnie będzie trzeba wyciągać śruby, itd.
Przy leczeniu zachowawczym też ponosisz sporo ten gips, później rehabilitacja. Do normy wróci wszystko za kilka miesięcy, może nawet pół roku.
Jak masz jeszcze pytania, to możemy popisać np. na fb: https://www.facebook.com/julia.kaniewska.7
napisał/a: anetaka 2016-08-17 12:43
dziekuje ślicznie
odezwę się na pewno