Złamanie kości promieniowej z przemieszczeniem

napisał/a: pukeko 2007-08-19 21:50
17 lipca złamałam kość promieniową z przemieszczeniem a 24 lipca miałam operacje wstawiono mi 4 druty kirschnera.Mam pytanie jak długo goi się takie złamanie.I czy jeszcze mogą mnie boleć ipuchnąć palce szczególnie kciuk i wskazujący.Czy to jest normalne?
napisał/a: Ania_204 2007-08-19 22:25
Witam. Mogą boleć. Ale pytanie czy jest to ból nie do wytrzymania? Jeśli tak to trzeba zgłosić sie do lekarza,który operował. Czy są jakieś wysięki, albo nie zagojone rany? Na opuchlizne polecam Aescin w tabletkach. Pozdrawiam.
napisał/a: pukeko 2007-08-19 23:04
Witam serdecznie i Dziękuje za uspokojenie.Ból jest do wytrzymania jak próbuje ruszać to bolą i potem mam wrażenie jakby mrówki mi chodziły czy tak powinno być?Rana po operacji goi się bardzo dobrze.Tabletki napewno kupie.Pozdrawiam
napisał/a: Ania_204 2007-08-19 23:11
Może być... Na siłe proszę nie ruszać. Czyli wszystko jest w porządku. Pozdrawiam. Zdrowia życzę.
napisał/a: pukeko 2007-08-20 00:35
Dziękuje Aniu.Jestem już dużo spokojniejsza.A wiesz może jak długo jeszcze to potrwa??Pozdrawiam
napisał/a: Ania_204 2007-08-20 08:37
Witam. Zależy jak długo będą jeszcze druty. To jest też zależne od organizmu. Proszę ograniczyć ruszanie reką. Pozdrawiam.
napisał/a: PiotrM 2007-11-24 13:34
Witam jestem nowy na forum
Moj problem polega na tym ze 14 miesiecy temu zlamalem kosc promieniowa lewej reki. Nie nastapil zrost kosc, utworzyl sie staw rzekomy i 26 lipca tego roku mialem druga operacje z wymiana preta Rush'a. Od drugiej operacji minelo juz 4 miesiace. Wczoraj lekarz powiedzial mi ze leczenie trwa minimum 5 mies. ale ze widac juz jakis zrost.

Moje pytanie jest takie: jak dlugo to jeszcze moze potrwac bo niestety ten moj lekarz mimo ze jest dobry bardzo malo mi mowi
napisał/a: Ania_204 2007-11-24 13:44
Witam serdecznie...

Rozumiem,że lekarz stwierdził zrost po świeżym zdjęciu rtg?!
Takie leczenie troszkę sie ciągnie. Jest mi trudno sie wypowiedzieć, ponieważ nie widzę reki ani rtg...
Jeśli widać zrost to jest dobrze. Potem rehabilitacja i powrót do zdrowia.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: PiotrM 2007-11-24 16:30
Witam Aniu :)
Dzieki ze odpowiedzialas, rehabilitacji sie nie obawiam, bedzie o wiele krotsza niz leczenie. Obawiam sie ze sam gips bedzie trwal jeszcze conajmniej 2 miesiace i jesli nie zda to egzaminu to sie obawiam co dalej( to juz drugie leczenie pretem Rush'a).
Nie wiesz czy sa jakiekiolwiek metody wspomagania zrostu kosci, bo niestety lekarz nie powiedzial na ten temat nic. Wczesniejsza lekarka tez nic mi nie przepisywala chociaz sie ja pytalem o jakiekolwiek leki.
Czy np. witamina D3 (taka jaka sie podaje niemowlakom w kropelkach) moze wspomoc wchlanianie wapnia.
Obawiam sie niezrostu, poniewaz przy innej metodzie unieruchomienia (jakas plytka) jaka mial zastosowana moj znajomy ze szpitala(takie samo zlamanie, tej samej kosci, tej samej reki, ten sam wiek co moj) nie mial on jakiegokolwiek widocznego zrostu

[ Dodano: 2007-11-24, 16:52 ]
zapomnialem dodac ze na swiezym RTG widac zrost tak jakby z trzech stron, z tej czwartej jest chyba ubytek (pozostalosc po zlamaniu). Nie rozumiem tego ubytku poniewaz druga operacja byla przeprowadzona z przeszczepem kosci pobranym z biodra.
Jakbym wiedzial jak umiescic zdjecie na forum to bym to zrobil :(
pozdrawiam Piotr
napisał/a: Ania_204 2007-11-24 20:37
Witam serdecznie...
Niestety nie wiem w jaki sposób mógłbyś zamieścić zdjęcie. A nie powiem żeby sie nie przydało.
Możesz oczywiście zażywać witamine D, są preparaty z wapnem i tą witaminą,np.
Bio- Calcium+D3.
Jeśli następuje zrost to nie ma sie czym denerwować.

Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: NimfaBlotna 2007-11-24 21:11
zeby umiescic zdjecie na forum, nalezy je najpierw umiescic na jakims serwerze albo na swojej stronie. Obecnie jest pelno darmowych serwisow, gdzie mozna umieszczac zdjecia (np fotka.pl). Jak juz masz zdjecie w necie, to nastepnie klikasz na img w pasku na gorze i wstawiasz adres zdjecia.

A jesli chodzi o powolny zrost kostny, to zabiegi z pola magnetycznego sa bardzo pomocne. Przyspieszaja zrost do 30%
napisał/a: pukeko 2007-11-25 07:45
Witam!
Z moją ręką jest już troszke lepjej ale zaczęłam leczyć się prywatnie,ponieważ na nasza panstwowa służba zdrowia to szkoda słów-lekarz wysłał mnie na rehabilitacje z drutami kirshnera-gdzie nie wolno mieć lasera,pola magnetycznego-lekarz prywatnie załamał ręce jak zobaczył to skierowanie no i niestety ale ręka nie jest za dobrze złożona 20 września wyjęto mi druty operacyjnie i po 3 tyg rehabilitacja najpierw po 10 zabiegów laser,pole magnetyczne i ćwiczenia i po kolejnych dwóch tygodniach znowu po 8 zabiegów.Dostałam zastrzyk w nadgarstek ale niestety nadal mam mrowienie w trzech palcach i są one takie drewniane.Lekarz wysłał mnie do neurologa na badanie EMG(badanie to spradzA czy nerwy nie są uszkodzone) i okazało się że mam zespół cieśni nadgarstka co jest skutkiem tak paskudnego złamania.I teraz na początku grudnia czeka mnie trzecia operacja ale mam nadzieje że potej będzie już o wiele lepjej.
Czy po tej operacji też jest wskazana rehabilitacja?
Lekarz na zrost kości przepisałmi OSSOPAN.