Złamanie kości piszczelowej u 5 latki

napisał/a: sternalka 2014-02-18 00:14
Witam serdecznie
Córka złamała nogę. Jest to złamanie spiralne kości piszczelowej i strzałkowej z niewielkim, nieistotnym przemieszczeniem. Złamanie jest tak poniżej kolana.Został założony gips. Zdjęcia RTG robione były w 7 i 13 dniu po złamaniu. Wg lekarza wszystko zrasta się dobrze. Noga nie boli. W tej chwili mijaja 3 tygodnie w gipsie. Lekarz zalecil zdjęcie gipsu za 2 tygodnie. Czyli w sumie 5 tygodni gipsu.
Moje pytanie i obawa dotyczy czasu usztywnienia. Czy 5 tygodni to nie za krotko w przypadku takiego złamania? Wszedzie slysze o min. 6 tygodniach. Czy w przypadku dziecka możliwe jest żeby od razu stawalo na tej nodze czy potrzeba jeszcze czasu.
Będę wdzieczna za odpowiedz.
napisał/a: Zuzka 31 2014-02-24 12:53
Zawsze warto zasięgnąć opinii drugiego specjalisty. Wiem to z własnego doświadczenia. Miałam zdjęty gips po 4 tygodniach i coś mi nie pasowało. Ręka nadal mnie bolała i to bardzo mocno. Poszłam do drugiego lekarza, ale tym razem prywatnie. Zrobił mi prześwietlenie i okazało się, że kość nie była do końca zrośnięta. Jeszcze raz gips, ale już nie ten ciężki, nieporęczny, który na NFZ dają, tylko dopłaciłam i założono mi lekki gips, w którym przynajmniej mogłam się kąpać, a i sam w sobie przez dużo mniejszy ciężar był wygodniejszy. Pozdrawiam i życzę dobrych decyzji.