Złamanie kości nosa bez przemieszczenia.

napisał/a: IwonaJas 2012-11-05 15:46
Witam,
kilka miesięcy temu zostałam pobita podczas rabunku. Doznałam złamania kości nosa. Od tego czasu mam problemy z oddychaniem oraz częste infekcje, gdzie w ogóle przez nos nie opróżniam wydzieliny tylko przez gardło. W dzieciństwie stwierdzono u mnie skrzywienie przegrody, ale ponoć każdy ma je w jakimś stopniu, nie przeszkadzało mi to do czasu tego rabunku z pobiciem. Mój Laryngolog wystawił skierowanie na rekonstrukcję nosa, byłam w szpitalu ustalić termin, ale dopiero za około rok mogłabym się stawić na... prostowanie przegrody. Problem w tym, że ja nie mogę dotknąć się do nosa i mam nadal ruchome chrząstki w nim, a jak próbuję "smarkać" lub kicham do jest bardzo silny ból. Nos połamany bez przemieszczenia ale połamany... :( Sprawca napadu został zatrzymany i ukarany, jednak domagam się zadośćuczynienia, które pokryje zabieg w całości, bym mogła swobodnie oddychać. Pani biegła oceniła jednak, że takie uszkodzenie nosa i obecny rezultat nie upośledza czynności oddychania i wypróżniania wydzieliny. Lekarze do których chodziłam są innego zdania. Może ktoś tu mi odpowie czy tak faktycznie jest jak ta pani biegła sądowa oceniła.

Z poważaniem
Iwona Jastrzębska