złamanie kości łódeczkowatej nadgarstka

napisał/a: Łukaszek 2007-04-06 19:50
Witam rok temu doznałem urazu podczas gry w piłkę, lekarz zdiagnozował pęknięcie kości łódeczkowatej ( czy jakoś tak) prawej ręki, nosiłem taką opaskę z 2 szynami na ręku od kwietnia do września. troche czasu minęło a ja nie odzyskałem jeszcze sprawności w ręku, mianowicie nie mogę wygiąć jej do 90 stopni ( np nie mogę zrobić pompki) bo wiąże się to z bólem. czy to normalne po takim urazie, czy ręka wróci do sprawności??
napisał/a: qaczeq 2007-04-07 10:23
tak to normalne .. troche za długo miałes unieruchomiona reke .. rehabilitacja czszególnie intedyn i laser .. basen b asen basen ;)
napisał/a: Łukaszek 2007-04-10 15:14
a co to jest ten intedyn??
napisał/a: qaczeq 2007-04-16 22:21
przepuszczanie przez rękę prądu ;) :D:D:D fajne mrowienie ;) :D
napisał/a: ogorek1989 2007-06-07 00:31
ja mam zlamana reka od 4 miesiecy...nie mam jej usztywnionej ani nic...mam miec operacja zespolenia kosci sruba....czy ktos wie ile potrwa zrastanie sie i rehalibitacja?i jak to będzie wyglądało po operacji?gips czy jak??prosze o odpowiedz
napisał/a: Damian1992 2007-06-22 10:16
Ile czasy trwa leczenie kości łódeczkowej nadgarstka??
Czy to normalne że kość się nie zrasta tak długo??
Czekam na odpowiedż
napisał/a: koson 2007-11-22 20:33
ja jestem jakies 4 miechy po operacji. Mialem 2 miesiace gips, pozniej miesiac w szynie. Teraz uzywam stabilizatora. Chodze na basen i reka powoli sie zaczyna rozkrecac :)
pzdr
napisał/a: NimfaBlotna 2007-11-24 21:04
Damian1992 napisal(a):Ile czasy trwa leczenie kości łódeczkowej nadgarstka??
Czy to normalne że kość się nie zrasta tak długo??
Czekam na odpowiedż


z k. lodeczkowata czesto sa problemy. To jedna z najslabiej ukrwionych kosci i w zwiazku z tym zrost moze byc bardzo powolny, albo wcale nie nastepowac. Czesto najlepszym wyjsciem jest operacja i zespolenie wewnetrzne.
napisał/a: fuks21 2008-01-18 23:25
Witam, moja babcia przewróciła się i ma złamanie nadgarstka, załozyli jej gips i narazie tyle. babcia ma 70 lat. czy kosci w tym wieku zrosnał sie normalnie, zeby było wszystko ok z nadgarstkiem?? i ile to moze potrwać?
bardzo prosze o odpowiedz.
napisał/a: Ania_204 2008-01-19 14:13
Witam serdecznie...
U babci zrost kostny może następować powoli. Warto wspomagać to witaminą D3. U ludzi starszych złamania niestety goją sie dłużej niż u ludzi młodych.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia babci...
napisał/a: katya82 2008-01-21 18:55
mam podobny problem, moj chlopak złamał kośc łódeczkowata nadgarstka 6 tyg temu. zalożyli mu gips, dzis zrobilismy zdjecia i lekarz chirurg olal go, powiedzial, ze nie ma przesuniecia ale nic wecej ze zdjecia nie widac i kazal jeszcze nosic gips 6 tygodn. a potem "sie zobaczy", moze trzeba bedzie srubowac. kurcze, czy ktos kompetentny moglby mi powiedzec po jakim czasie widac zrosty, na zdjeciu ta kosc wyglada normalnie, jest czarno - biala?
napisał/a: Ania_204 2008-01-21 20:27
Witam serdecznie.
Zrost kostny,jeśli jest prawidłowy,widać już po 4 tygodniach od unieruchomienia.
Trudno jest mi to określić,bo nie widzę zdjęcia. Niestety kość łódeczkowata jest kością mało ukrwioną. Czasem wcale nie następuje zrost i dlatego w tym momencie jest potrzebna operacja.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia.