Złamanie kośćci śródstopia

napisał/a: Maciek19910 2007-10-28 08:26
Hej wszystkim mam pewien problem ponieważ złamałem już drugi raz piątą kość śródstopia w tym samym miejscu co kiedyś,bardzo lubie grać w piłkę i chciałbym sie dowiedzieć czy bedzie to jeszcze możliwe po dobrym zrośnięciu i czy ta kość już sie tak bedzie łamać??mam 16 lat i gips tym razem na sześć tygodni czy to jest wystarczające aby ta kość sie zrosła??proosze o odpowiedź
napisał/a: Ania_204 2007-10-29 23:07
Witam serdecznie.
6 tygodni to jest bardzo dużo czasu na zrośniecie sie kości. Przy złamaniu nosi sie gips od 4 do 6 tygodni. Terasz masz maximum.
Powinno wszystko dobrze sie zagoić. Ta kość jest niestety słabsza. Dobrze by było gdybyś zażywał dodatkowo wapń. Czy miałeś dodatkowe złamania? Jakiś innych kości?
Pozdrawiam,życzę zdrowia.
napisał/a: Maciek19910 2008-01-03 20:50
Nie wcześniej złamań nie miałem właśnie niedawno miałem zdięcie rtg i już jest troszkę lepiej ale od złamania mineło aż 3 miesiące i moim zdaniem za wolno to się zrasta a w moim przypadku niema czasu muszę wrócić jak najprędzej do zdrowia.Dzięki:)
napisał/a: połamaniec 2008-09-25 12:50
ja mam 15 lat 2 września złamałem piątą kość śródstopia zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego ,w szpitalu założyli mi gips na 3 tyg i po tym czasie miałem się zgłosić na kontrolę. 23 września poszedłem na pogotowie na zdjęcie gipsu oraz prześwietlenie, które wykazało ,że nie ma żadnych efektów w zrastaniu się kości wynikiem czego było powtórne założenie gipsu tym razem na 2 tyg. Mam pytanie... Czy zrastanie się V kości śródstopia jest długotrwałe i ile mniej-więcej będę potrzebował czasu aby dojść do całkowitej sprawności fizycznej i jak mógłbym przyspieszyć proces zrastania się kości. Proszę o szybką odpowiedź za co z góry dziękuję i pozdrawiam.