Złamanie 5 kości śródstopia

napisał/a: bozena55 2012-12-01 00:03
Witam serdecznie . 30 Października na treningu piłki nożnej coś strzeliło mi w nodze jak się okazało po zrobieniu prześwietlenia złamałem 5 kość śródstopia . Założono mi szynę i w ciągu 7 dni musiałem zgłosić się do ortopedy .I tak też zrobiłem .Ortopeda zobaczył zdjecię i stwierdził abym jeszcze tydzień pobył w szynie i abym się do nich zgłosił czyli po dóch tygodniach od złamania założono mi buta gipsowego którego mam nosić do 18 grudnia . Czyli wychodzi 7 tygodni . Ale pech chciał że tydzień temu skacząc na tej jednej nodze zdrowej ponownie coś mi strzeliło i okazało się że w drugiej nodze też poszła 5 kość śródstopia .Lekarz stwierdził że jest to złamanie marszowe .TJ coś takiego że mięśnie były bardzo zmęczone i poszło na kości i tak o to mam dwie nogi w gipsie . I teraz pytanie czy z tą druga złamana nogą ktora mam w szynie moge czekać aż do momentu do 18 grudnia jak beda sciagac mi z prawej nogi gips i ewentualnie nałożą mi na lewa też takiego buta. Przypomne że obecnie leże i biorę zastrzyki w brzuch po to żeby nie zrobił się zakrzep . I co zrobić ponieważ jak zdejma z prawej nogi gips to czy bede mogl chodzic o kulach bo już troche mnie nudzi ciagle leżenie . I czy nie za długo jest 7 tygodni w gipsie.