złamane kolano-3 operacje i torbiel na jablku adama.

napisał/a: kcfo 2010-10-19 12:36
Witam.
Mam 27 lat od 28.08.2009r. jestem zarejestrowany na bezrobociu wczesnej pracowałem ponad rok. Następnie była dość długa przerwa spowodowana rwą kulszową kręgosłupa, leżałem ponad rok bez ruchu. Wcześniej pracowałem 4 lata.

11.09.2010r. Szedłem z dziewczyną i na prostej drodze wywinęła mi się noga i upadłem na prawą stronę. Usłyszałem pękniecie kości i już wiedziałem ze to cos poważnego. Na pogotowiu zrobili mi usg i powiedzieli ze konieczna jest operacja…, co się okazuje? Konieczne są 3 operacje.
Nie biorę zasiłku, nie mam żadnych dochodów, żyje z utrzymania mamy, która sama zarabia najniższa krajową…
Czy mam możliwość starać się o jakieś dochody?
Tymczasowa renta, odszkodowanie, zasiłek…?
Jestem zdesperowany, co najmniej przez pół roku nie mogę podjąć pracy.
Co wiecej… wczoraj bedąc u lekarza dowiedziałem się, że mam torbiel na jabłku adama… i trzeba operować.

Rozpoznanie:
Skręcenie prawego stawu kolanowego. Uszkodzenie więzadła tylnego. Całkowite uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Uszkodzenie łękotki przyśrodkowej stawu kolanowego prawego – róg tylny. Naderwanie ścięgna mięśnia podkolanowego. Masywny krwiak. Oderwanie fragmentu kłykcia bocznego piszczeli.

Ehh… Dziękuję serdecznie wszystkim, tym którzy poświęcili swój czas na przeczytanie tego posta. Pozdrawiam i mam nadzieje że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie mi pomóc.
napisał/a: ecli 2010-10-19 13:07
Moim zdaniem powinieneś złożyć papiery do ZUSu o przyznanie renty, nic cię to nie kosztuje musisz iść tylko do specjalisty u którego się leczysz żeby wypełnił wniosek, poproś o wszystkie historie choroby z przebiegu leczenia wszystko jest ważne każde badanie zanosisz do ZUSu i czekasz na termin komisji lekarskiej z tego co wyczytałam musisz mieć przepracowane 4 lata tak więc by się zgadzało :)
„4 lata — jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25 do 30 lat” poczytaj tutaj :

http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/renta_z_tytulu_niezdolnosci_do_pracy-a_2619.htm

Możesz też złożyć wniosek do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności jak ci przyznają umiarkowany stopień to otrzymasz również zasiłek pielęgnacyjny 150zł.
Wiem co czujesz bo ja też przez to przechodziłam ;)
napisał/a: ecli 2010-10-19 16:21
Sorki ale właśnie przed chwila przeglądałam papiery i pisze że zasiłek może otrzymać osoba w wieku powyżej 16 roku życia legitymująca się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności która powstała przed ukończeniem 21 roku życia, ale o rentę to bym się starała na twoim miejscu najlepiej jakbyś zadzwonił do ZUSu i się popytał...
napisał/a: annegi 2010-12-07 20:06
Witam. Gdyby Pan się przewrócił nie z własnej winy, tylko np. na nierównej lub śliskiej powierzchni lub przez wystający element, to mógłby się Pan ubiegać o odszkodowanie od właściciela danej powierzchni/drogi/chodnika. W Pana przypadku nie mam podstaw, aby Panu pomóc odnośnie odszkodowania. Zawsze ktoś jest odpowiedzialny za dany teren. Najczęściej uzyskuje się odszkodowanie od ubezpieczyciela z ubezpieczenia oc. W rachubę wchodzi także zadośćuczynienie,rekompensata, czasem renty różnego rodzaju. Najlepiej przy takich wypadkach nie ze swojej winy wzywać straż miejska (kierunkowy +986) lub policję (997 lub 112 z tel. kom.). Będziemy mieli wtedy notatkę takich służb i zdjęcia, które pomogą nam w udokumentowaniu zdarzenia. Należy też pamiętać o spisaniu numerów tel. świadków zdarzenia. Można też wykonać zdjęcie miejsca zdarzenia nawet tel. komórkowym.
Może Pan zapytać w ZUS-ie o możliwe świadczenia. Czasem nawet, gdy brakuje lat, to dyrekcja ZUS-u przyznaje renty specjalne.