Złamana kość pięty

napisał/a: Adam1976 2012-03-04 23:31
Witam . Dwa tygodnie temu złamałem kość pięty (typ 2 wg Sandersa) , w środę miałem operacje , kość pięty została zespolona płytką . Czy ktoś może powiedzieć ile będzie trwało takie leczenie aż zacznę normalnie chodzić , czy płytka zostanie wyciągnięta . Od lekarzy ciężko czegokolwiek się dowiedzieć a jak już coś mówią to każdy co innego .12.03 mają być usunięte szwy i szyna gipsowa , lekarz określił to „ leczenie bez usztywnienia” i co dalej ? Bardzo proszę o odpowiedź . Dziękuje.
napisał/a: Adam1976 2012-03-13 10:14
Wszystko się wyjaśniło . Szwy i szyna gipsowa ściągnięta . Przez 8-10 tyg . zakaz stawania na chorej nodze , jedynie ćwiczenia -ruszać palcami i stopą . Po tym czasie stopę będę powoli mógł obciążać . Co do płytki to decyzja należy do mnie , jeżeli będzie mi przeszkadzała to za ok. dwa lata do wyciągnięcia jeżeli nie to mogę ją mieć do końca życia. Lekarz zalecił również rehabilitację masaże , ultra dźwięki , wirówka , pole magnetyczne , wszystko razy 10 . Tylko realia polskie są inne , najbliższy termin to wrzesień albo przyszły rok . Po co mi po takim czasie rehabilitacja jak już normalnie będę chodził .