Złamana kość piętowa

napisał/a: bazyl200 2011-05-06 20:10
Witam 4 tygodnie temu spadłem z drabiny i złamałem w dwóch miejscach kość piętową.
Mimo olbrzymiego obrzęku lekarz nakazał założenie buta gipsowego.Po półtora tygodnia nie wytrzymywałem już z bólu przy opuszczeniu nogi ,poszedłem do przychodni chirurgicznej gdzie lekarz obejrzał zdjęcie i zadecydował że bucik trzeba rozciąć.
Przeraziłsię gdyż noga była fioletowa same zakrzepy.Zapisał mi clexane oraz octenisept.
Dzisiaj minęły cztery tygodnie ale nie wiele się zmieniło trochę zeszło ale niewiele . Dużo fioletu i opuchlizny zresztą boli mnie kostka a nie pięta. Gips mam zdejmowany więc widzę no i codziennie spryskuję octeniseptem.
Czy to jest normalne? Za cztery dni idę do zdjęcia RTG czy się zrosło.Jak długo to może potrwać i kiedy będę mógł nadepnąć na te nogę.Proszę o wnioski .Mogę pokazać zdjęcie tej nogi.
napisał/a: ulna 2011-05-06 22:38
Proszę w takim razie o wrzucenie zdjęcia zarówno rtg jak i to realistyczne
napisał/a: bazyl200 2011-05-07 16:36
Pokazuje zdjęcia RTG zaraz po złamaniu oraz realistyczne zdjęcia po 4 tygodniach.
Ból odczuwam w tej bardzo ciemnej plamie od wewnątrz stopy.[attachment=5:1su1tdz2]1.jpg[/attachment:1su1tdz2][attachment=4:1su1tdz2]2.jpg[/attachment:1su1tdz2][attachment=3:1su1tdz2]3.jpg[/attachment:1su1tdz2]
napisał/a: bazyl200 2011-05-07 16:44
ulna napisal(a):Proszę w takim razie o wrzucenie zdjęcia zarówno rtg jak i to realistyczne


Będę wdzięczny za małą diagnozę
napisał/a: ulna 2011-05-08 18:54
Można to przyjąć za normalne, co do chodzenia ciężko wyrokować, najprawdopodobniej normalne chodzenie będzie możliwe nie wcześniej jak po 6 miesiącach
napisał/a: bazyl200 2011-05-12 10:21
We wtorek byłem u chirurga dokładnie miesiąc po złamaniu. Zdięli mi gips i wyrzucili do kosza potem wysłali do RTG.
Gdy wróciłem ze zdjęciem lekarz stwierdził że pięta ma jeszcze małą ryskę i nie mam na nią następować.
Ale dodatkowo stwierdził że mam jeszcze uszkodzony staw skokowy { po miesiącu} w piątek idę jeszcze raz po opis radiologa bo chirurg nie jest pewien. Także niech żyje nam chirurgia. Jak dostanę te zdjęcia to pokażę na forum.
Do tego strasznie mi wszystko puchnie.Może zna ktoś dobry sposób na opuchliznę.
Będę wdzięczny Pozdrawiam
napisał/a: ulna 2011-05-15 21:04
opuchnięcie jest normalne po gipsie, a sposoby to: przykładanie lodu, altacet (lub inne pochodne np altaziaja), bandaż, elewacja kończyny, tak po za tym uszkodzenie stawu było w zasadzie pewnikiem i w zasadzie prócz usztywnienia i usztywnienia to nic innego by i tak nie zostało zrobione
napisał/a: bazyl200 2011-05-29 12:37
Witam wszystkich po siedmiu tygodniach podejmuję próby samodzielnego chodzenia myślę że jeszcze z dwa tygodnie i będę śmigał
napisał/a: motti 2011-05-30 18:16
bazyl200 napisal(a):Witam wszystkich po siedmiu tygodniach podejmuję próby samodzielnego chodzenia myślę że jeszcze z dwa tygodnie i będę śmigał


Gratulacje! Złamania kości piętowej bywają wstrętne dla pacjentów. Jak widać nie zawsze, życzę powrotu do zdrowia.
napisał/a: bazyl200 2011-06-08 09:50
Witam wszystkich po uciążliwych ćwiczeniach i ciężkiej pracy z moją nóżką wreszcie zacząłem chodzić bez kul.
Wysiłek się opłacił.