Zła(?) morfologia

napisał/a: Zygfryd1 2014-12-03 15:05
Zrobiłem ostatnio morfologię i oto wyniki:

Erytrocyty - 5.25 [4.50 - 5.90]
Hemoglobina - 15.6 [14.0 - 18.0]
Hematokryt - 46.1 [41.0 - 53.0]
Leukocyty - 8.9 [4.0 - 10.0]
Limfocyty - 4.1
Midy - 0.5
Granulocty - 4.3
Odsetek limfocytów - 46.6
Odsetek granulocytów - 48.7

Rozmaz:
Pałeczkowe 5%, Neutrofile 45%, Eozynofile 2%, Monocyty 1%, Limfocyty 47%.

Pozostałe wyniki krwi mieszczą się w zakresie referencyjnym.
Oprócz tego występuje u mnie stale podwyższona temperatura ciała (ostatnio np. 37.4*C, nieraz więcej, nieraz trochę mniej) i ogólne kiepskie samopoczucie, cały czas mam przewlekły kaszel, słabą tolerancję dusznych pomieszczeń, częste bóle głowy. Pięć lat temu przeszedłem chorobę autoimmunologiczną o nazwie przyłuszczyca i od tego czasu te objawy występuja, choć odnoszę wrażenie, że rosną na sile z biegiem czasu. Miałem też krztuśća i to bardzo długo, podwyższone IgA, dopiero kuracja biseptolem przyniosła efekt, choć przeciwciała IgG są ciągle bardzo mocno podwyższone, może to mieć znaczenie?

Co Państwo sądzą o powyższej morfologii i o tym co napisałem, coś mi dolega czy tak może być?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-12-03 17:56
Wyniki masz ok.
Pozostałe objawy to może być setki rzeczy a więc nie do diagnostyki przez internet.
napisał/a: Zygfryd1 2014-12-03 22:50
Byłem dziś u lekarza rodzinnego i dał skierowanie do immunologa, gdyż jego zdaniem wskaźnik limfocytów jest zbyt wysoki i utrzymuje się cały czas. Nie wiem tak więc po jakim pan jest trzepaku medycznym, ale pan się nie zna.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-12-04 07:32
o lol a gdzie napisałeś że masz przewlekle podwyższone limfocyty?
Pojedyńcze przekroczenie może być na skutek nawet niewielkiej infekcji i tyle. A morfologię interpretuje się całościowo a nie na podstawie jednego parametru, tym bardziej w obrębie leukocytów.

No ale masz skierowanie do specjalisty to zapewne postawi Ci diagnozę i mam nadzieję, że nie będzie on po "trzepaku medycznym" :)))

Pozdrawiam
napisał/a: Zygfryd1 2014-12-04 17:16
Zgodnie z zaleceniem lekarza powtórzyłem morfologię i w ogólnych wynikach wyszlo 51% limfocytów i 45% granulocytów, rozmazu labolatoryjne nie zrobiły, więc nie wiem, ale było 55/45 coś takiego. Nie jestem przeziębiony.