zimne powietrze a problemy z oddychaniem, uciążliwy kaszel

napisał/a: totylkoja2950 2013-01-21 17:56
Witam, mój problem polega na tym, iż u mnie zimne powietrze powoduje męczący kaszel, świszczący oddech i cieżar w klatce piersiowej. A gdy przebywam w pomieszczeniu, to nie mam takich objawów. Czy to może być astma? Miałam robioną spirometrię i metacholinę i badania wyszły mi dobrze. Ale wciąż nikt nie potrafi mi pomóc, dlaczego tak mi się dzieje, cały czas mam stan podgorączkowy 37 stopni.
Bardzo proszę o pomoc.
napisał/a: totylkoja2950 2013-01-22 14:25
bardzo proszę o pomoc, wieczorami mam nawet 37 i 4, wyjdę na chwilkę na dwór coś zrobić i zaraz mam taki męczący kaszel, nie wiem co mi dolega! Byłam już u wielu lekarzy...dlatego postanowiłam się poradzić tutaj na forum.
napisał/a: Peter 2013-01-22 14:50
To rodzaj nadwrażliwości. Proponuję zastosować na okres co najmniej 6 tyg. padmę basic w dawce 3x1 tabl.
napisał/a: totylkoja2950 2013-01-22 17:18
Bardzo dziękuje za odpowiedź, dodam, że w tamtym roku byłam chora na zapalenie płuc, miałam bakterie Chlamydia Pneumonae i po tym zapaleniu nie moge wrócić do siebie. Ciągle coś odczuwam na prawe płuco. Czy to jest normalne po zapaleniu płuc ?
napisał/a: Peter 2013-01-23 10:57
To zależy, czy było to wyleczone do końca. Moim zdaniem leczenie takiego stanu winno być ok. 3 msc (antybiotykoterapia) i to z użyciem różnych antybiotyków. Proponuję kontrolę - rtg płuc, przeciwciała anty chlamydia pneumoniae w klasach IgG i igM i wtedy będzie wiadomo, czy pani jest wyleczona.
Padmę jak najbardziej dalej zalecam, ale to może być mało.
napisał/a: totylkoja2950 2013-01-23 18:49
Bardzo dziękuje za udzielenie mi konkretnych informacji. W najbliższym czasie udam się na badania, ale prześwietlenie płuc niedawno robiłam i nic nie wyszło.
napisał/a: Peter 2013-01-24 14:27
Tak więc rtg płuc niepotrzebne. Wyniki badań powinny dać odpowiedź.
napisał/a: SNIGOL 2013-01-25 12:18
Witam,
mam problem z moją starszą córką . Ma 10.5 roku od listopada 2012 trwa u niej kaszel suchy , najpierw otrzymywała baktrim bez efektu, w grudniu amotax bez poprawy ( od samego poczatku informowałam lekarkę ze miała do czynienia z 2 dzieci z myko)
RTG wszystko w normie. W styczniu wymusiłam skierowanie na mykoplazmę pneumonium i krztusiec -chociaż była na to szczepiona. w dniu badania poprosiłam o klacid otrzymałam ten antybiotyk. zrobiłam dziecku badanie i podałam klacid który miała zużyć w ciagu 5 dni kaszel zmalał i występował rzadko w ciągu dnia. Następnie był weekend przychodnia zamknięta klacid został przerwany na 2 dni. po ok tyg. otrzymałam wyniki: Bordetella pertussis IgM 0.54, IgG 10.58 Mykoplasma pneumoniae IgM 0.87 IgG 90.16. Po dwóch dniach przerwy znowu klacid 3.7ml córka waży 22.8 , objawy: suchy kaszel gorączka 37-38`C, ból głowy -podawałam również nurofen w płynie i robiłam kąpiele chłodzące. Dzisiaj już nie ma gorączki i nProszie boli jej głowa , ale strasznie kaszle oczywiscie suchym kaszlem i mówi, że jak chce dotknąć prawą ręką w stronę lewego ramienia np. się oprzeć to czuje ucisk w prawym płucu u góry. Przy kaszlu jej nie boli. Proszę o pomoc jestem prawie załamana. Z góry dziekuje
napisał/a: totylkoja2950 2013-02-15 21:15
Witam ponownie. Zrobiłam badanie na przeciwciała Chlamydia pneumoniae IgM, wynik 4,60. Na razie zrobiłam jedno badanie, bo to sa kosztowne badania. Proszę o odpowiedź czy ten wynik jest dobry.

Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2013-02-26 09:16
totylkoja - Wynik świadczy o tym, że nie ma aktywnego procesu chorobowego. Natomiast nic nie wiemy, czy jest to proces przewlekły (chlamydioza przewlekła).
SIGNOL - mamy do czynienia z mycoplasmą przewlekłą. Trzeba przedłużyć antybiotykoterapię. Sugeruję Sumamed. Po nim Groprinosin. Do tego można krople Tartephedreel.
napisał/a: totylkoja2950 2013-02-26 17:05
Czy to badanie IgG wykaże to dokładnie, czy jeszcze musi być inne badanie by to wykazało? Bardzo dziękuje za odpowiedź.
napisał/a: Peter 2013-03-01 09:01
totylkoja2950 napisal(a):Czy to badanie IgG wykaże to dokładnie, czy jeszcze musi być inne badanie by to wykazało? Bardzo dziękuje za odpowiedź.

To badanie będzie całkowicie wystarczające.