Zimne ciało - złe krążenie?

napisał/a: Snufkin1 2008-06-30 09:17
Witam, mam następujący problem (jestem osobą młodą -18lat). Może to zabrzmi dziwnie ale moje ciało jest "zimne" - tzn. każdy to mnie dotyka mi to mówi, mówi mi to nawet termometr (pokazuje 35,4-35,7 ale nie wiem czy nie jest zepsuty). Zawsze mam zimne ręce i nogi, korpus względem innych też chłodniejszy. Zazwyczaj kiedy ktoś jest zimny jak ja ma problemy z krążeniem. Serce mam raczej ok (miałem robione kiedyś badania) ciśnienie i tętno też dobre, jedynie, o ile dobrze pamiętam, z morfologi wyszło mi ż mam gęstą krew albo mam jej dużo... Nie mam bladego pojęcia dlaczego jestem zimny ani do kogo sie z tym udać żeby sprawdzić co jest nie tak. Dodam jeszcze że źle znoszę upały. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
napisał/a: Snufkin1 2008-06-30 09:39
sory, tętno raczej szybkie 80 do 100 ud/min
napisał/a: Lorn 2008-07-04 00:48
Tętno 80 to nie takie szybkie... powyżej 90 to już podwyższone. Sam mam tzw. gęstą krew... poziom waha się od 17 do 19 względem przyjętych norm. We wcześniejszych latach na zimne dłonie mówiono "oj... zdrowy jesteś" Jeśli ciśnienie masz w normie, a sądząc po Twoim poście nie masz z tym problemu to wystarczy, że będziesz dużo pił wody niegazowanej + acard raz dziennie. Ewentualnie aspirynę i ograniczyć spożycie alkoholu. :>

Pozdrawiam. Lorn.