zielony stolec i zaparcia

napisał/a: leluchow 2017-05-22 11:01
Dzień dobry,

Od 4 lat cierpię na IBS - postać biegunkowa. 3 tygodnie temu wykupiłam tzw dietę pudełkową i od tego czasu biegunkii przeszły w zaparcia. Stolec oddaję około 3 razy w tyg ale jest on bardzo twardy i samo wypróżnienie jest mało komfortowe
Od tego czasu też mój stolec często jest zielonkawy - taka zgniła zieleń. Jadłam sporo szpinaku więc jakby normalna reakcja, ale czy do końca?
W piatek wieczorem jadłam szpinak, wypróżniałam się w niedziele wieczorem i w pon rano - ciagle zgniłozielonym stolcem. Czy to nadal od szpinaku? Jak długo jeszcze mogę "zwalać " winę na szpinak? Moj stolec nei jest biegunkowy a zaparciowy wiec raczej o przyspieszonym pasażu nie ma mowy. Czy powinnam się niepokoić?
napisał/a: Siatkareczka 2017-06-21 16:50
może zaparcia u Ciebie to kwestia źle dobranej diety, nie wiem czy po szpinaku powinnaś tak długo opróżniać się na zielono, ja jak miałam problemy z zaparciami a temu towarzyszyła niestrawność to poszłam do apteki, pani zaproponowała mi cholesti max więc wzięłam, teraz jak mam problemy z trawieniem to wystarczy że łyknę tabletkę i problem szybko sam się rozwiązuje.