Zielony katar i kaszel - zatoki, alergia?

napisał/a: julka19_2004 2011-02-14 20:14
Witam serdecznie, rozpoczynam nowy wątek bo niespecjalnie się odnajduję na tej stronie - jestem początkującym użytkownikiemMój synek (3 lata) od 24 stycznia nie może się wyleczyć a jedna infekcja przechodzi w drugą.Początkowo ból gardła, potem doszedł krtaniowy suchy kaszel - lekarz przepisał Elofen (nie podawałam wogóle) zamiast tego Ambrosol, do tego Clemastinum, inhalacje z Pulmicortuno i wapno,wit.c.Na kaszel podawałam krople Tartephedreel.Dziecko miało też zapalenie spojówek dostało krople 10% Sulfacetamid - jednak po dwukrotnym zakropieniu przeszłam na Oculoheel w tabl.Oczka wyleczone, stan zdrowia się poprawił,kaszel tylko z rana,mokry,sporadyczny.4 lutego dziecko było w stanie bardzo dobrym a już 7 ewidentnie znowu w złej formie, zielony gesty katar, kicha, mokry kaszel,brak apetytu, nie miał gorączki.Dziś mija tydzień a mały nadal ma ten katar choć nie tak intensywny - przez cały czas podaję Euphorbium w kroplach, Engystol,syrop Drosera na kaszel, nosek oczyszczam solą morską w sprayu.Jak interpretować ten katar- czy może być on alergiczny czy są to zatoki - wspomnę jeszcze że z jednej dziurki noska katar jest bardziej intensywny i leci mocniej.Mam antybiotyk na recepcie ale póki co się wstrzymuję przed kupnem i czekam aż zadziałają leki homeo.Antybiotyk to AMOKSILAV - podać go małemu czy czekać, bo infekcja trwa już dość długo 4 tygodnie.Z góry dziękuję za odpowiedź
napisał/a: julka19_2004 2011-02-14 20:19
dodam jeszcze,że mały przez jakiś czas ewidentnie nie słyszał dobrze, musiałam powtarzać bo się dopytywał.Uszy ogólnie czyste jak mówił pediatra i stwierdził,że gorzej słyszał przez katar.
napisał/a: shift 2011-02-14 22:45
zielony katar to nie alergia a raczej wskazuje na bakterie
napisał/a: julka19_2004 2011-02-15 08:00
W takim razie co robić?Wymaz z gardła i nosa?Podawać antybiotyk?Dzisiaj katar niewielki ale mówi jakby przez nos no i mokry kaszel.Ogólnie zachowuje się normalnie,w nocy ładnie śpi oddycha przez nos, nie kaszle...
napisał/a: Peter 2011-02-15 08:05
Nie ma gorączki, nie ma potrzeby antybiotyku. Sugeruje spray do nosa Euphorbium.
Jeśli problem będzie nawracał, wskazany wymaz.
napisał/a: julka19_2004 2011-02-15 08:34
Dziękuję za odpowiedźBronię się przed tym antybiotykiem,ale mam nieodparte wrażenie,że byłoby już po sprawie gdybym go podała.Będę robić jak Pan radził - cały czas podaję Euphorbium ale w kroplach.Jeśli to bakteria to dlaczego z jednej (prawej) dziurki nosa katar jest bardzo intensywny a z drugiej prawie nie leci?Mam w domu Echinacea compositum forte SN w ampułkach - można ją podawać dziecku przy tych dolegliwościach?Jeśli miałabym problem z wykonywaniem zastrzyków czy można podawać ustnie?Wiem że dziwnie to pytanie brzmi ale przypuszczam,że nie wyrządziłabym wielkiej szkody...
napisał/a: julka19_2004 2011-02-15 10:52
Podać dziecku Echinacea compositum forte SN w ampułkach?A co z lekami typu Zyrtec czy Clemastinum- bo pediatra kazała je jeszcze stosować chociaż ja nie widzę związku nawet jeśli to bakteria czy zatoki.Proszę o poradę.
napisał/a: Peter 2011-02-15 13:54
julka19_2004 napisal(a):Podać dziecku Echinacea compositum forte SN w ampułkach?

Można podać.
julka19_2004 napisal(a):A co z lekami typu Zyrtec czy Clemastinum- bo pediatra kazała je jeszcze stosować chociaż ja nie widzę związku nawet jeśli to bakteria czy zatoki.Proszę o poradę.

Także można. Zmniejszają stan zapalny i o to chodzi. Tylko albo zyrtec, albo clemastinum. Obu jednocześnie nie polecam.
napisał/a: julka19_2004 2011-02-15 19:39
Panie doktorze, co Pan sądzi o tabletkach TONSILOTREN DHU przy tym zielonym katarze? Wcześniej czytałam dość pochlebne opinie na jego temat - jeśli go kupię to w jakich dawkach go podawać i jak długo?Pozdrawiam i dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi)))
napisał/a: jagoda55555 2011-02-16 02:18
Może wystarczy go przeleczyć maścią do nosa z antybiotykiem robioną w aptece na zamówienie.
napisał/a: julka19_2004 2011-02-16 07:51
Jakieś opinie o TONSILOTREN DHU? Ponoć jest wskazany przy migdałkach, ale czy przy zatokach pomoże?Ile go podawać dla dziecka 3-letniego i jak długo?