Zielone przebarwienia na języku

napisał/a: Bonasara 2007-11-10 14:19
Witam serdecznie,
Musze przyznac ze trochę juz pprzeczytałam innych zwiazanych z tym tematów jednak zastanawia mnie fakt czego objawem moze byc taki stan?!
Otóz dnia dzisiejszego zauważyłam niepokojące przebarwienie mojego języka-kolor ZIELONY- :/ Dodam ze nigdy nie miałam problemów z gardłem ani z migdałkami ! (gdyby miało to jakies znaczenie)
Byłabym wdzieczna za wszelkie infomacje co do możliwych stanówch chorobowych zwiazanych z tymże faktem ;)
Dziękuje
napisał/a: Ketrah 2009-01-02 09:24
Witam

Upłynęło już sporo czasu, chciałbym sie dowiedzieć czy sobie poradziłaś z problemem i w jaki sposób. Mam podobną przypadłość a lekarstwa od lekarza nie za bardzo działają. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
napisał/a: Snapfoto 2009-01-02 09:42
Ketrah napisal(a):Witam

Upłynęło już sporo czasu, chciałbym sie dowiedzieć czy sobie poradziłaś z problemem i w jaki sposób. Mam podobną przypadłość a lekarstwa od lekarza nie za bardzo działają. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam



Mam zielakawy nalot na jezyku co to za choroba ???
napisał/a: Ketrah 2009-01-12 11:46
Jest to jakiś rodzaj grzyba, dostałem go po leczeniu antybiotykami. Zieleni na języku udało mi się pozbyć po smarowaniu go Nystatyną oraz jakimiś tabletkami antybakteryjnymi oraz zastosowaniu diety ubogiej w składniki, którymi karmią się grzyby (cukier, najlepiej zero, biały ryż, biała mąka, zupy w proszku, slkohol, sery-pleśniowe, żółte, konserwy, majonez, ketchup, słodkie owoce) natomiast pozostał biały nalot z którym nie jest już tak łatwo. Przepisano mi Mycosyst i Nystatynę oraz kwaśne płukanki np wodą z cytryną lub octem. Za tydzień kontrola, zobaczymy.

Pozdrawiam
napisał/a: RoksanaSycz 2009-07-29 13:29
Ja spotkałam się z tezą, że zielony nalot jest objawem problemów z żołądkiem.