zielone kupy a ząbkowanie

napisał/a: vika2 2012-12-17 19:28
Witam,

Czy ktos moze mi wytlumaczyc co ma jedno do drugiego?
Od ponad dwoch tygodni moj poltoraroczny synek ma zielone,luzne kupy.To nie sa biegunki tylko takie papki o konsystecji pomielonego szpinaku z musztarda i zielonym kolorze w roznych odcieniach (sporadycznie-zazwyczaj rano zdarzaja sie kupki "normalne".
W internecie znalazlam duzo watkow na ten temat i często sie mówi o tym,ze zielone kupy sa od zabkowania...Podobnie mówi moja mama i twierdzi,ze niepotrzebnie sie martwie...
Synkowi wlasnie wychodza wszystkie trojki,czy to moze byc przyczyna?Do tej pory podczas zabkowania kupy byly normalne,w ogole nie bylo problemow z zabkowaniem.
Nie martwilabym sie gdyby byl to kilkudniowy epizod,ale to trwa juz trzeci tydzien...
Poza tym nie ma zadnych nieprawidlowosci-ma apetyt,jest wesoly,zachowuje sie jak zwykle.Tylko te nieszczesne kupy...
Wiem,ze temat byl klepany wiele razy,ale wszystkie watki dotyczyly kilkumiesiecznych niemowlakow a mój synek ma 19 miesiecy....

Bede wdzieczna za jakiekolwiek rady,czy wskazówki.

Pozdrawiam.
napisał/a: agak0108 2013-01-30 16:00
Nie znam się, ale czy dziecko nie bierze moze jakiegos zestawu witamin z zelazem? Jakos zaraz z zelazem mi sie to skojarzylo? Albo jakas zmiana w diecie dziecka? Zmiana mleka?
napisał/a: calawtrawie 2013-01-31 10:37
Często przy mleku HA może wystąpić taki problem. Kiedyś usłyszałam od lekarza, że absolutnie nie ma uzasadnienia, że jest to od ząbkowania. Zielony kolor może być od infekcji bakteryjnej, wirusowej itp. Pomóc mogłoby tylko konkretne badanie. Możesz spróbować podawać dziecku probiotyk, np. Dicoflor 30. Rzeczywiście przyjrzyj się diecie dziecka. Z tym żelazem też może być dobry trop i nie przejmuj się innymi, gdy mówią, gdy panikujesz. Lepiej martwić się na zapas niż później naprawdę.
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2013-07-23 17:54
Również podawałam Milifen mojej córeczce, w okresie ząbkowania jak i w trakcie przeziębienia i grypy. Ma truskawkowy smak więc nie mam problemów z jego podaniem, przekonała mnie do niego nie tylko cena ale i skuteczność.
napisał/a: gunga 2013-08-28 07:10
Mój synek często przy ząbkowaniu miał luźniejsze kupki, podawałam zawsze probiotyki. Zresztą dobrze się sprawdzają przy każdej biegunce i dobrze mieć je zawsze w apteczce.