Zielone katary u dziecka!

napisał/a: Cortina1 2015-09-22 09:44
Witam. Mam problem z 16 miesięcznym dzieckiem i proszę o rady. Dziecko zawsze kiedy ma katar a choruje bardzo często, to wygląda tak: dwa dni leje się z nosa woda, potem 3 dnia katar staje się gęsty a następnie zawsze zielony. Dodam że trwa zawsze nie krócej niż 2 tygodnie! Teraz też jesteśmy w trakcie takiej długotrwałej infekcji. LEkarz zaproponował podanie biseptolu bo że zielony katar to bakterie ale właśnie...czy w takim razie będę musiała podawać antybiotyk przy każdym katarze jesli jest on zawsze zielony, mimo częstych inhalacji, płukania i odciągania???
W poniedziałek jadę z dzieckiem na badania dignostyczne do Rabki i chciałabym porady jakie można zrobić badania i jak zdiagnozowac takie problemy?? W Rabce pewnie zrobią testy alergiczne ale jesli nie wykonają wymazu z nosa to czy warto taki zrobić samemu?
A jesli zrobimy i będziemy dobierać celowany antybiotyk to jaka jest gwarancja, że przy kolejnej infekcji czyli pewnie za 2 tyg znowu katar nie będzie zielony??

Bardzo prosze o rady bo dziecko się męczy a ja już nie mam pomysłów. Dodam, że był szczepiony 1 dawką na pneumokoki ( czekamy na podanie drugiej dawki kiedy będzie zdrowy), wybrał całą serię broncho-vaxom.