Zielona kawa?

napisał/a: Slonce7 2014-02-11 16:22
Wiele słyszałem o zielonej herbacie, o kawie natomiast nigdy. Całkiem niedawno opowiadał mi znajomy, że jest to bardzo skuteczne w odchudzaniu, ogólnie pomaga w diecie. Czy to prawda, czy ktoś może z Was stosuje coś takiego jak zieloną kawę?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-11 18:37
http://commed.polki.pl/zielona-kawa-vt92102.html
napisał/a: Slonce7 2014-02-26 18:08
Bardzo dziękuję, tak czy siak powiem tylko, że sporo się naczytałem i zielona kawa ponoć fantastycznie wpływa na nasze ciało i pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej. Do tego zmniejsza apetyt i przyspiesza metabolizm. Oby i w moim wypadku tak działała!
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-26 18:12
Te super działanie ma tylko w opisach suplementów :)
napisał/a: zosiank 2014-05-17 15:07
Koleżanka poleciła mi picie zielonej kawy. Zielona kawa to kawa nie poddana procesowi palenia.
Są przynajmniej dwie substancje odchudzające w zielonej kawie:kofeina i kwas chlorogenowy. To właśnie kwas chlorogenowy wpływa pozytywnie na procesy metaboliczne w ludzkim organizmie. zielona kawa wpływa na przyspieszenie odchudzania, normuje metabolizm i stabilizuje wagę.
Kupiłam zieloną kawę w sklepie zajmującym się sprzedażą kaw i herbata na wagę. Pije raz dziennie od dwóch tygodni i na razie nie zauważyłam, żadnych efektów. Smak kawy zielonej porównałabym do smaku zwykłej kawy może trochę bardziej gorzki.
napisał/a: Artius 2014-05-30 08:21
Może nie o kawie ale o herbacie czerwonej nie dawno w pewnej restauracji Mekong dowiedziałem się o działaniu czerwonej herbaty trochę poczytałem na ten temat ale tyle jest rodzajów czerwonej herbaty że nie nie bardzo wiem czy zwykła kupiona w torebkach nie jest tak przetworzona i czy ma też takie działanie jak tamta co piłem w Mekongu parzona z listków. Gdzie wy kupujecie czerwoną herbatę?
napisał/a: Dofik 2014-07-15 13:35
Koleżnaka piła namiętnie tę zielona kawę na odchudzanie.
Coś tam do tego cwiczyła, ale znając ja raczej niewiele, cudów to nie dało, nie schudła na oko nic.

Ja mam sceptyczne podejście do tych rzeczy, mozna owszem się napić jak komuś zasmakuje ale nie wiązałbym z tym jakiś nadzieji.
napisał/a: Slonce7 2014-11-26 22:40
Zieloną kawę stosowałem. Bardzo mi pomogło stosowanie, schudłem i to bez efektu jo jo. Czasami jednak warto stosować różnego rodzaju witaminy, różne suplementy bogate w najróżniejsze wyciągi z kawy itd. polecam!
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-27 06:11
Jedyne badanie, które wykazało odchudzające właściwości wyciągu z zielonej kawy okazało się sfałszowane:

http://www.ftc.gov/news-events/press-releases/2014/09/green-coffee-bean-manufacturer-settles-ftc-charges-pushing-its
mat89
napisał/a: mat89 2015-01-24 13:17
odchudzające właściwości zielonej kawy to mit. zielona kawa to nic innego, jak zwykła czarna kawa, tyle, że z niepalonych, surowych ziaren kawowca – udowodniono, że skład chemiczny obu kaw praktycznie się od siebie nie różni, a ewentualne różnice nie mają wpływu na odchudzanie. http://zdrowe-odzywianie-online.pl/artykuly/produkty_spozywcze/zielona_kawa_nowy_dietetyczny_hit_a_moze_tylko_zwykla_kawa.html

moim zdaniem, nawet jeśli u kogoś waga się zmniejszyła, to czysty przypadek lub efekt placebo
napisał/a: Misiaczek69 2015-02-10 16:58
Witam,
hmm w takim razie moze u mnie wystapil efekt placebo, ale...ale od 1.5 miesiaca zazywam Therm Line Fast (ma w swoim skladzie m.in. extrakt z zielonej kawy i herbaty) i staram sie jakos 2-3 razy w tygodniu chodzic na fitness. Efekt? 5kg mniej!
A czuje, ze jednak dziala, bowiem mam po prostu energetycznego kopa:>
marfarm
napisał/a: marfarm 2015-03-09 15:55
Kluczowy składnik aktywny zielonej kawy, czyli kwas chlorogenowy, spowalnia wchłanianie glukozy w jelicie cienkim, reguluje wytwarzanie hormonów jelitowych GLP-1 i GIP, a także modyfikuje uwalnianie glukozy przez wątrobę. Dzięki temu, w połączeniu z niskokaloryczną dietą, pomoże zachować odpowiednią masę ciała.