Zielona Herbata-odchudzanie

napisał/a: krzysztofik46 2012-12-28 17:31
Dziś natknąłem się na artykuł dotyczący zielonej herbaty, a mianowicie na jej wpływ na odchudzanie:

http://fitness.wp.pl/zdrowie/aktualnosci/art903,zielona-herbata-nie-pomaga-w-odchudzaniu.html


Co o tym myślicie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-28 18:14
Nie ma co myśleć, badań na ten temat jest cała masa i zielona herbata to jeden z najlepszych napojów jakie możemy pić.
napisał/a: krzysztofik46 2012-12-28 19:08
No właśnie też za bardzo nie wierzyłem w to, co pisze w tym artykule :)
napisał/a: KarolinaS. 2013-03-04 15:08
lepiej pić zieloną herbatę niż coca colę
napisał/a: krzysztofik46 2013-03-04 16:47
Doprawdy ? :> , nie wiedziałem o tym :D
napisał/a: mintleaf 2013-03-05 14:58
Moim zdaniem zielona herbata tak samo pomaga w odchudzaniu jak inne naturalne wspomagacze. Picie tylko herbaty bez ćwiczeń i racjonalnej diety w niczym nam nie pomoże. Nic odkrywczego ale taka prawda :)
napisał/a: krzysztofik46 2013-03-05 15:15
Ja teraz częściej pijam Yerba Mate , niż zieloną herbatę :)
napisał/a: Nya desu 2013-03-06 13:43
Mogę potwierdzić tezę artykułu. Czerwona herbata za to działała - dzięki niej straciłam 2/3 włosów i krwawiły mi dziąsła ;) Nie polecam w dużych ilościach.

Nie mniej - picie zielonej herbaty mnie relaksuje. Lubię też napawać się świadomością, że robię dla siebie coś dobrego. Zielona herbata mi po prostu smakuje :)

Trzeba pamiętać tylko o prawidłowym parzeniu. Napiszę rady, których udzieliła mi Japonka pracująca w sklepie z herbatami: Zielonej herbaty nie masakrujemy wrzątkiem. Zalewamy wodą o temp. 70-80stopni, parzymy do 4 minut, jeśli herbata ma nas pobudzić, lub powyżej 4 minut - jeśli ma nas uspokajać (po 4 minutach parzenia uwalniają się garbniki zbijające pobudzającą teinę). Koniecznie oddzielamy napar od liści! Gorzki smak po długim parzeniu nie świadczy o tym, że ta herbata jest "mocna". To po prostu garbniki ;)
napisał/a: likeabird 2013-03-08 08:28
Zielona herbata nie spala tłuszczu, ale poprawia przemianę materii - więc jak najbardziej warto ją pić.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-08 08:46
likeabird napisal(a):Zielona herbata nie spala tłuszczu, ale poprawia przemianę materii - więc jak najbardziej warto ją pić.


Zielona herbata jak najbardziej spala tłuszcz i udowodniono to w wielu badaniach nie tylko na zwierzętach ale również na ludziach.

Tak na szybko:

http://ajcn.nutrition.org/content/87/3/778.abstract

W badaniu tym przyjecie ekstraktu z zielonej herbaty zwiększyło ilość spalanych kwasów tłuszczowych o 17%!
napisał/a: Klari25 2013-03-20 16:43
Herbata wspomaga odchudzanie jednak nie odchudza. Odchudzają tylko dieta i ćwiczenia. Ja przed ćwiczeniami biorę tabletki Therm Line Forte. Wspomagają odchudzanie.
napisał/a: leszczyna86 2013-03-24 20:32
Oprócz zielonej herbaty polecam także napar z Yerba Mate, można już bez problemów kupić ją na allegro w różnych odmianach, także typowo odchudzających z miętą i całą resztą, sami sobie sprawdźcie :P