Zgrubienie w piersi

napisał/a: paula20131 2014-02-26 00:58
Witam!
Mam 19 lat i stosunkowo małe piersi, zwłaszcza teraz kiedy udało mi się schudnąć ponad 20kg. Ostatnio jednak, tj. jakiś ponad miesiąc temu wyczułam w prawej piersi kilka zgrubień, które bardzo mnie zaniepokoiły. Udałam się do lekarza i pani ginekolog zrobiła mi usg piersi, które niczego nie wykazało, jednak miałam wtedy miesiączkę i wszystkie gruczoły były dosyć powiększone. Zastanawiam się czy mogło to mieć wpływ na wynik badania? Teraz, kiedy wszystko w piersi zmalało również wyczuwam kilka zgrubień, jednak jedno jest jakby bardziej wyczuwalne i oczywiście znów wpadłam w panikę. Lewa ma strukturę woreczka z kaszą, czyli stosunkowo normalne. Tylko w prawej te gruczoły są takie niepokojące. Bardzo się boję. Mam już umówioną wizytę, ale byłabym wdzięczna za jakąś mniej lub bardziej fachową opinię. Jeżeli ma to jakieś znaczenie to ta sprawiająca kłopot pierś nieznacznie boli przy dotyku, np. kiedy leżę i położę się na niej. Czy to możliwe, że boli przez to że tak natarczywie "macam" już przez prawie miesiąc zmiany, które wyczułam?
Dzięki wielkie z góry za opinie!
napisał/a: wikam2 2014-02-26 18:16
Możliwe, że boli przez dotyk.
Piersi badamy omijając okres krwawienia, niemniej takie zgrubienia są całkiem normalne - też mam i też zrobiłam z tego histerię.
Oczywiście zawsze kiedy coś niepokoi należy iść do lekarza. Idziesz i bardzo dobrze robisz.
Na pewno wszystko bedzie dobrze ;) A kilka zgurbień to przecież nie jeden groźny guz, prawda? :)
napisał/a: paula20131 2014-02-26 22:58
Dostałam dziś skierowanie na ponowne usg piersi i idę w poniedziałek. Chcę mieć to już za sobą, jakkolwiek miałoby nie być, bo od miesiąca spać przez to po nocach nie mogę i mam ogromną nadzieję, że lekarz powie mi to samo :) Dzięki jeszcze raz, przyznaję że czuję się spokojniejsza :)