Zgrubienie przy odbycie ?

napisał/a: JacekS 2008-05-23 21:45
Witam, mam pewien problem. Jakieś 2 miesiące temu, może krócej sam już nie wiem podczas zwykłego mycia wyczułem, że przy odbycie mam coś jakby guzek, czy krostę trudno mi to określić. Nigdzie z tym nie byłem bo myślałem, że może ja tak mam albo to jakaś taka skórka, ale dzisiaj czuje już ból. Ból można porównać do obtarcia i jest raczej w tym właśnie miejscu co ten guzek. Co to może być ? Wybieram się do chirurga, ale chciałem się was zapytać o radę. Strasznie boję się, że to może jakiś rak, czy coś, jestem bardzo przewrażliwiony na tym punkcie, ale mam dopiero 18 lat więc może to za mało na coś podobnego. Tak jak mówiłem, że zauważyłem to jakiś czas temu a wcześniej ostro dawałem na rowerze, więc może od siodełka zrobiło mi się coś ropnego, bo tak to mniej więcej wygląda. Co robić ?
napisał/a: Teodor M 2008-05-23 22:49
Myślę, że dobrze się domyślasz. To może być coś ropnego, a dokładnie ropień okołoodbytniczy. Po prostu w jednym z gruczołów okołoodbytniczych, może z różnych przyczyn wytworzyć się ropny stan zapalny. Nie ma to nic wspólnego z rakiem, więc tym się nie przejmuj. Tak jak planujesz, powinieneś iść z tym do chirurga i jeżeli okaże się, że to jest właśnie to, to konieczny jest zabieg przecięcia i drenażu ropnia. Oczywiście zabieg w krótkim znieczuleniu ogólnym. W necie znajdziesz sporo informacji o takim ropniu. No chyba, że jest to zwykłe otarcie od siodełka, to tym bardziej nic groźnego.

Pozdrawiam
napisał/a: JacekS 2008-05-23 23:00
Filip napisal(a):Myślę, że dobrze się domyślasz. To może być coś ropnego, a dokładnie ropień okołoodbytniczy. Po prostu w jednym z gruczołów okołoodbytniczych, może z różnych przyczyn wytworzyć się ropny stan zapalny. Nie ma to nic wspólnego z rakiem, więc tym się nie przejmuj. Tak jak planujesz, powinieneś iść z tym do chirurga i jeżeli okaże się, że to jest właśnie to, to konieczny jest zabieg przecięcia i drenażu ropnia. Oczywiście zabieg w krótkim znieczuleniu ogólnym. W necie znajdziesz sporo informacji o takim ropniu. No chyba, że jest to zwykłe otarcie od siodełka, to tym bardziej nic groźnego.

Pozdrawiam


Dzięki za odpowiedź, trochę mnie pocieszyłeś:) Ból jest dość silny i pojawił się właściwie dzisiaj jakieś 4 godz. temu ot tak. To znaczy da się znieść nie jest tak źle, ale ogólnie sporo przeszkadza. Możesz napisać jeszcze jak wygląda jeśli ozywisćeie się orientujesz taki zabieg ? Tak jakbyś mógł opisać jak to wygląda aby nic mnie nie zaskoczyło, jeśli to jest to o czym mówimy.... Nie chciałbym być też usypiany, czy robione jest to pod znieczuleniem miejscowym ?
napisał/a: Teodor M 2008-05-23 23:16
Wpisz w google "ropień okołoodbytniczy" (koniecznie pisane razem) i gdzieś na drugiej pozycji wyświetli Ci się link do strony: "Wstydliwe" choroby cz.II. Tam już lekarz wyjaśnia wszystko dość dokładnie. Ja takiego zabiegu nie przechodziłem, więc od siebie nic nie mogę napisać.

Pozdrawiam
napisał/a: janusz85 2009-05-25 22:05
Witam.

Mam poniekąd odrobinę podobny problem. Wyczułem dzisiaj przy ujściu odbytu coś twardego, sam nie wiem jak to opisać. Nie boli, nie swędzi, po prostu to coś tam jest. Jednak, jak każdy kto nie ma pojęcia o budowie człowieka, zaczynam się tym odrobinę martwić, a nie wiem czy powinienem.