Zgrubienie na jądrze!

napisał/a: Nola1 2006-08-27 13:40
Witam, mój facet WYMACAŁ SOBIE DOSYC DUZE ZGRUBIENIA KOŁO PRAWEGO JADRA, TAK JAKBY KOLO NASIENIOWODU A NAWET NA NIM , CZASAMI LECIUTKO ZABOLI. i nie wie co to jest.ma 28 lat, prosze o odpowiedź.pozdrawiam
napisał/a: jakoo 2006-08-27 22:51
Ja też mam coś takiego na prawym jądrze, jakby kilka fałdek skóry. Pewnie to nic tskiego, mnie jak uczono badać jądra kazano zwracać uwagę na gózki, chropowatość i ból. Może niech się wypowie ktoś jeszcze, ale wg. mnie to normalna sprawa.
napisał/a: Nola1 2006-08-28 19:11
Witam, ja troche posiedziałam na necie i znalazłam na jednym z forum zapytanie o podobny problem tylko, że na lewym jądrze i taka była odpowiedź:Powinienes iść do lekarza - urologa, bo prawdopodobnie masz żylaka powrózka nasiennego. Żylaki te wystepują w prawie 100 % na lewym jądrze.
Poczytaj informacje na stronie:
http://www.po40.pl/index.php?ids=Zylaki ... go&print=1
.jak masz możliwość to zbadaj się koniecznie bo może byc nie weseło. mój facet na pewno tez się zbada ale gdzieś za 2tygodnie dopiero i to w Norwegii.ciekawa jestem co mu powiedzą, oby nic złego.pozdrawiam

[ Dodano: 2006-09-27, 18:36 ]
Juz wiem, że są to te żylaki, czy któryś miły pan Doktor mógłby bardziej to wyjaśnić. są małe i z jednej i z drugiej strony.Bola od czasu do czasu.czy można to usunąć>? czy to moze bys powód do bezpłodności? dziękuję serdecznie za odpowiedź
napisał/a: sytam 2007-02-17 17:32
mam to samo i nie wiem co z tym zrobić...
napisał/a: piotr61 2007-02-25 10:46
Czy torbiel na jadrze to cos powaznego , jak to leczyc?