zgłoszenie nieszczęsliwego wypadku

napisał/a: lordi156 2007-07-05 12:43
Jak opisać nieszczęśliwy wypadek dla PZU, aby przedstawić im wszystkie fakty (nigdy tego nie pisałem, więc nie mam pojęcia). Więc teraz opiszę wypadek: kosiłem trawę w zakładzie pracy, aż w pewnym momencie kosiarka przestała działać, wtedy ja (głupi) wsadziłem rękę pod ostrza i odcięło mi paznokieć wraz z kawałkiem skóry, w szpitalu założyli mi na to 7 szwów, i opatrunek, dowiedziałem się także od lekarza, że ostrze naruszyło kawałek kości palca... teraz jakiś miesiąc po wypadku zaczyna się goić no i mam napisać to zgłoszenie wypadku, nie wiem czy jest sens pisać (czy coś w ogóle dostane z PZU) koledzy w pracy mówią ze warto bo za 1% u nas w zakładzie płacą podobno 500zł. I mam jeszcze jedno pytanie po tym ostrzu zostało mi takie jakby wgłębienie w miejscu gdzie powinien być paznokieć (wygląda to jakby na środku ktoś wyciął nożem taki trójkącik ze skóry) wygląda na to ze będzie sie goić z taką "szparą" i czy są jakieś maści, kremy, czy żele, aby ta "szpara" zrosła się chociaż odrobinę? lub jakieś specjalne bandaże do ściągania takich rozcięć? schematycznie wygląda to mniej więcej tak: "\/" (głębokość wcięcia to około 0,5cm, a długość na cały paznokieć) Przepraszam, jeżeli komuś obrzydziłem właśnie obiad lub śniadanie Z góry dziękuję za odpowiedz. p.s. jestem nowy na forum i prosiłbym o zrozumienie (nie wiem czy wybrałem dobry dział) jeśli nie, to proszę o nie usuwanie tematu, tylko o przeniesienie...