Zgaga i przeskakiwanie w brzuchu

napisał/a: marcin21592 2012-12-27 15:32
Witam. Od jakiegoś tygodnia mam dziwne objawy. Wszystko zaczęło się od uczucia duszności i kaszlu po posiłku, na początku słabych a z czasem coraz poważniejszych. Do tego odczuwam pieczenie i ból po lewej strony klatki piersiowej, kwaśny posmak w ustach, jakby utrudnione przełykanie, puste odbijanie i mam obłożony język. Przy jakimś gwałtowniejszym ruchu czuję jakby coś wadziło mi o lewe dolne żebro. W Wigilię byłem z tym u lekarza, wysłuchał zapalenie oskrzeli, dostałem antybiotyk i leki neutralizujące kwas żołądkowy. Biorę je od 4 dni, ale poprawa jest niewielka. Wszystkie powyższe objawy występują głównie po posiłku, choć nie jest to regułą - potrafię wstać rano i odczuwać pieczenie i duszności. Nie mam nudności, wymiotów, mam normalny apetyt.

Co dziwne, nie mam żadnych objawów typowych dla zapalenia oskrzeli - gorączki czy mokrego kaszlu. Czy ktoś wie co to może być?
napisał/a: aaggaa3 2012-12-27 21:35
napisal(a):byłem z tym u lekarza, wysłuchał zapalenie oskrzeli


jeśli lekarz stwierdził osłuchowo, że jest zapalenie oskrzeli na pewno trzeba przeleczyć, nie wydaje mi się, aby tutaj doktor stwierdził coś ''na wyrost"

napisal(a):Do tego odczuwam pieczenie i ból po lewej strony klatki piersiowej, kwaśny posmak w ustach, jakby utrudnione przełykanie, puste odbijanie i mam obłożony język.


napisal(a):Wszystkie powyższe objawy występują głównie po posiłku


mogą to być objawy refluksu żołądkowo-przełykowego leki IPP oraz dieta lekkostrawna powinny pomóc

czasem na efekt działania IPP trzeba zaczekać jakiś czas, jaką dawkę zapisał lekarz?
napisał/a: marcin21592 2012-12-28 01:07
Dwa razy dziennie jedna tabletka.

A czy jest możliwe by refluks powodował duszności i był przyczyną zapalenia oskrzeli?
napisał/a: aaggaa3 2012-12-29 19:21
napisal(a):A czy jest możliwe by refluks powodował duszności i był przyczyną zapalenia oskrzeli?


wiesz co, jeśli refluks jest dużego stopnia jest to możliwe

tutaj możesz przeczytać na ten temat

artykuł pochodzi "pulsu medycyny"

http://pulsmedycyny.pl/2579945,30883,astma-oskrzelowa-a-refluks-zoladkowo-przelykowy