zespół tętnicy postawokręgowej

napisał/a: anetasenkow1 2011-03-08 21:21
Witam, mam pytanie od około dwoch lat moja mama zaczęła mieć dziwne dolegliwości, objawy jak przy ostrym zatruciu, wymioty, zawroty głowy, utrata równowagi, mrowienie w kończynach. Po kilku dniach dolegliwości ustępowały, mama dostała kroplówkę, leki wzmacniające i wszystko było w porzdku do następnego razu. Lekarz rodzinny udzielał jedynie pomocy doraźnej nie próbując znaleźć źródła takiego stanu wobec czego mama wykonała najpierw rezonans głowy, potem upd, neurolog nie stwierdził żadnych zmian po wykonaniu tych badań. zalecił wykonanie badań kardologicznych i laryngologicznych. Dziś mama jest po kolejnym "ataku" a więc to samo co poprzednio, ale trwa dłużej i dolegliwości są silniejsze. Skierowano ją na oddział wewnętrzny - usg jamy brzusznej nic nie wykazało, ekg w porządku, więc w ten sam dzień wypisano ze szpitala jutro ma usg serca. Lekarka z pogotowia stwierdziła, że jest to zespół tętnicy podstawokręgowej, zleciła również próbę błędnika oraz rtg kręgosłupa lędźwiowego. Zastanawiam się do kogo można się zwrócić, aby zdiagnozował co jest mojej mamie, czy lepszy byłby rezonans, czy skupić się na neurologu jeżeli tak to na jakich badaniach, jakie badania kardiologiczne i co może być przyczyną tych dolegliwości. Czytałam też o zespole wazowagalnym, jakie badania należy wykonać aby np to potwierdzić lub wykluczyć. Proszę o informację, bo żaden z lekarzy nie zajął się moją mamą w taki sposób aby konsekwentnie, chociażby metodą wykluczeń sprawdzić co jej jest i jak pomóc jak leczyć. Otrzymuje od różnych lekarzy, różne leki takie na wszystko i na nic, każdego informuje o tym co ma zapisane, ale wciąż otrzymuje nowe, co też budzi moje obawy. Proszę o pomoc, Pozdrawiam.