Zespół problemów

napisał/a: Cyjan 2014-09-09 16:22
Witam, mam 18 lat chodzę do szkoły. Mój problem zaczął się na początku sierpnia, gdy byłem nad morzem. Bardzo chciało mi się spać, byłem otępiały, miałem nogi jak z waty, nie wiedziałem co się dookoła mnie dzieje. Później taki stan pojawiał się jeszcze 2 razy w sierpniu. W czwartek pojechałem na trening rowerowy, wszystko było w porządku, aż nagle zrobiło mi się strasznie słabo, nogi jak z waty, mało co nie zemdlałem, zatrzymałem się musiałem poczekać i wrócić jakoś do domu. Od czwartku czuję się, źle, chce mi się strasznie spać, zasypiam momentalnie, mam nogi jak z waty, czuję jakbym zaraz miał upaść, jakby moje nogi nie mogły mnie utrzymać, jestem otępiały, mam takie odczucie nieporozciąganych mięśni, muszę się rozciągać tak jak po przebudzeniu. Strasznie się boję takiego stanu. Ubzdurałem sobie, że to może być guz mózgu albo SM. Chyba mam nerwicę, bo miewam lęki i wpadam w histerię. Dodam, że pod koniec sierpnia robiłem badania: morfologię, OB, mocz, cukier, wszystko wyszło w porządku jedynie parametr RDW-CV był podwyższony o 0.3 ponad normę. Bardzo się boję, nie daje się żyć z takim stanem i objawami. Proszę o poradę i pozdrawiam.
napisał/a: karolajn911 2014-09-10 10:13
Po pierwsze się uspokój nie można wyciągać tak dalekich diagnoz jak guz mózgu lub SM. Jeśli tak będziesz postępował to na pewno wpadniesz w jakaś nerwicę lub co gorsze depresje. Najważniejszy jest spokój i znalezienie przyczyny Twojego staniu może to zwykłe przemęczenie. Zrób ekg. Udaj się do neurologa.(Poproś o skierowanie lekarza rodzinnego lub prywatnie) Neurolog po dokładnym zbadaniu ewentualnie skieruje Cię na dalsze badania. Może masz niedobór witamin? Odżywiasz się prawidłowo? czy prowadzisz zdrowy tryb życia?

Co do guza mózgu i SM by Cię uspokoić napiszę tylko tyle, że guzy mózgu mają charakterystyczne objawy wymioty, młodości, niedowłady, zaburzenia czucia widzenia, ataki padaczkowe itp. Natomiast sięganie po wniosek SM jest histeryczny. Nie każdy człowiek który słabo się poczuje ma odrazu SM.

Pozdrawiam :)
napisał/a: Cyjan 2014-09-10 12:05
Prowadzę aktywny tryb życia, a w zasadzie prowadziłem do wystąpienia objawów. Jem mało owoców, być może mam jakiś niedobór, ale czy to nie wyszłoby na morfologii? Psychicznie zawsze miałem problemy, od dziecka jestem hipochondrykiem, ale teraz te objawy na prawdę nie dają mi normalnie żyć.
Pozdrawiam Tomasz ;)
napisał/a: karolajn911 2014-09-10 16:10
Możesz mieć przecież nerwice może udaj się do psychiatry. Gdy masz nerwice to choruje całe ciało i w zasadzie te wszystkie objawy moga byc wynikem nerwicy. W morfologi nie masz niedoborów możesz je zrobić osobno
napisał/a: Cyjan 2014-09-10 18:43
Może to dziwnie zabrzmi, ale czy mógłbym zrobić tomografie prywatnie? Czy na zwykłej tomografii wyjdą jakieś poważne sprawy np. jakieś zmiany, guzy itp. Za 4 dni kończę 18 lat i wtedy mógłbym pójść do szpitala zrobić badania bez zgody rodziców. U mnie w szpitalu takie badanie kosztuje 280 zł. Jeśli na zdjęciu nie wyjdą żadne zmiany to mogę się czuć bezpiecznie i skupić się na sprawach psychicznych?
napisał/a: karolajn911 2014-09-10 21:28
Oczywiście, że tomografie możesz zrobić prywatnie. Jest jeszcze badanie MRi rezonans magnetyczny jednak jest wiele droższy. Nie rozumiem Twoich obaw ale jeśli Ci tak zależy to zrób ja twierdze,że i tak nie wyjdzie nic tam. Na TK tomgrafii wychodza zmiany np krwawienia duze guzy itp. Udaj się do psychiatry :)
Napisz potem co i jak jestem ciekawa
napisał/a: Cyjan 2014-09-11 12:36
Tomografie chce zrobić, ponieważ nudności po przebudzeniu też się u mnie pojawiły, na dodatek mam uczucie zatkanych uszu i wyczułem guzka z tyłu szyi. Zastanawiam się czy najpierw nie pójść do neurologa. A i jeszcze ile trzeba czekać na prywatną tomografie i czy jak pójdę prywatnie do neurologa i da mi skierowanie to będę musiał płacić?
napisał/a: Cyjan 2014-09-11 17:53
Już umówiłem się do neurologa. Wizytę mam w czwartek po południu :)
napisał/a: karolajn911 2014-09-13 22:43
Jeśli pójdziesz prywatnie do neurologa to będziesz miał skierowanie ale zapłacisz za badanie.
Napisz jak poszło :)
napisał/a: Cyjan 2014-10-05 15:00
Witam, jestem już po badaniu EEG, czekam na wyniki, które powinny być w tym tygodniu. Objawy na chwilę ustąpiły, teraz znowu wróciły od pewnego czasu ciągłe, straszne nudności zaczynające się od otwarcia oczu rano i trwające do wieczora, uczucie zimna, mrowienie głowy nad uchem, chęć pozostania w domu. Teraz zdaję sobie sprawę, że to rzeczywiście może być nerwica :/ Czekam na wynik, jeżeli będzie dobry to chyba zgłoszę się do psychiatry.