Zespół objawów u mnie i u rodzeństwa -nadpotliwość, biegunki

napisał/a: Mirski 2015-03-28 13:15
Witam mam 21 lat i mniej więcej od kiedy pamiętam mam różne "problemy ze zdrowiem. Największym z nich jest zdecydowanie nadpotliwość która niszczy mi życie (nie mam depresji, jestem pozytywnie nastawiony do życia). Oprócz mnie całe moje rodzeństwo oraz tata mają podobne objawy w większym lub mniejszym zakresie. Jakie to objawy? Już mówię.

Ja:

Nadtpoliwość:

Duża nadpotliwość Twarz
Duża nadpotliwość dłoni
Duża nadpotliwość Pach
Średnia nadtpoliwość górnej części klatki piersiowej
Mała pleców i stóp

Często występują u mnie biegunki, oprócz tego w ciągu dnia wypróżniam się około 4-5 razy dziennie

Do łazienki muszę chodzić średnio co 1,5 godziny żeby zrobić siusiu.

Problemy z trądzikiem -już mnie tak bardzo nie dotyczą jak kiedyś, ale obecnie bardzo przetłuszcza mi się skóra na twarzy oraz włosy.

Oprócz tego jestem dość nerwowy, czasami się boję zupełnie irracjonalnych sytuacji, od czasu do czasu mam uderzenia gorąca, zdecydowanie nie toleruję wyższej temperatury, od dziecka byłem bardzo chudy, od jakiś dwóch lat ćwiczę na siłownii jednak udało nabrać mi się trochę masy mięśniowej, dość szybko się męczę, mimo że prowadzę aktywny tryb życia.

Objawy mojej siostry 28 lat

Nieregularne miesiączkowanie
Średnia nadpotliwość twarzy, pach
Łatwo się denerwuje
Częste biegunki oraz wypróżnianie 4-5 razy dziennie
Chuda
Problemy z cerą trądzik

Objawy mojego brata 25 lat

Duża nadpotliwość dłoni
Wzdęcia
Częste wypróżnianie 4-5 razy dziennie
Problemy z cerą, lekki trądzik

Objawy mojego taty

Duża nadpotliwość pach
Mała nadpotliwość dłoni i głowy
Częste wzdęcia
Częste wypróżnianie 4-5 razy dziennie
Jak był mały miał problemy z cerą

Objawy mojej mamy

normalna

Jak już wcześniej mówiłem najgorsza jest nadpotliwość i czasami mam chwilę załamania. Wychodzę z domu na spacer 15 stopni, po 5 minutach jestem spocony. Gdy wyjdę na spacer przy 25 stopniach celsjusza to jestem cały mokry po krótkiej chwili, wiadomo kontakty z ludźmi w cieplejsze dni to dla mnie ciągła walka żeby przypadkiem nikomu nie pokazać że cały się pocę. To zdecydowanie, reszta też przeszkadza ale już nie tak bardzo...

Byłem sporo razy u lekarza (państwowo) z moimi problemami, jednak krótko mówiąc, nawet się tym specjalnie nie zainteresowali. Słyszałem że taka moja uroda i tak to już jest, dostałem różne wyniki badań i większość była w normie, jednak nie wszystkie. Ostatni lekarz u którego byłem powiedział z uśmiechem na ustach "nic panu nie jest, proszę się nie martwić nie umrze pan od tego", gdy to usłyszałem zwątpiłem w Polską służbę zdrowia.


przechodząc do sedna sprawy, czy ktokolwiek ma pojęcie co jest ze mną nie tak?

W załączniku przesyłam moje badania, były wykonane około 1-3 lata temu, od tego czasu zauważyłem (subiektywne odczucie) niewielki wzrost wszystkich objawów.

Niektóre wyniki nie są w normie np: FT3

Z całego serca proszę, niech ktoś się tym zainteresuje!

ZDJĘCIA BADAŃ PONIŻEJ

http://i.imgur.com/x7pxJjX.jpg
napisał/a: soaring 2015-04-01 22:18
Twoje wyniki są ok. jedyne co można powiedzieć, to że masz dosyć mała tarczycę (oba płaty w sumie mają nieco ponad 9 ml), ale wyniki tarczycowe w porządku.

moim zdaniem na pierwszy rzut oka wszyscy macie najprawdopodobniej duże nietolerancje pokarmowe i pewnie też złe nawyki żywieniowe. nadpotliwość jest bardzo często objawem hipo- i hiperglikemii (oraz oczywiście tysięcy innych zaburzeń, ale wróżką nie jestem ;) ).
należałoby zacząć od diety eliminacyjnej. polecam lekturę np. tych tekstów:
http://www.tlustezycie.pl/p/blog-page_14.html
http://www.tlustezycie.pl/2013/06/dieta-intro-w-praktyce.html
(i wielu innych na tej stronie), abyś zrozumiał o czym mówię.
spróbujcie przynajmniej przez 1-2-3 albo więcej tygodni takiej zmiany, na 99,9% odczujecie dużą ulgę.
napisał/a: Mirski 2015-04-02 11:36
Cześć! Dzięki za odpowiedź!
Jeżeli chodzi o nietolerancje pokarmowe, to na pewno mój brat ma problem z trawieniem glutenu. Jeżeli o mnie chodzi to nie wiem. Co do mojej osoby jestem osobą aktywną, regularnie ćwiczę na siłowni, czasami biegam, dużo chodzę. Jeżeli chodzi o nawyki żywieniowe to mam dietę to wygląda ona mniej więcej tak:

śniadanie

4 jajka
chleb razowy
slonecznik

drugie śniadanie

kurczak gotowany
ryż brązowy
jabłko

obiad

kurczak gotowany :D
ryż brązowy
warzywa
orzechy

podwieczorek
kanapki z białym pieczywem (ser,szynka) lub makrela z ciemnym chlebem

kolacja
jogurt naturalny
warzywo
kurczak

Dietetykiem nie jestem ale wydaje mi się że jem bardzo zdrowo.
Dodatkowo, mierzyłem wczoraj ciśnienie i wyszło: 140/89/84

Jutro odbieram najnowsze wyniki badań na FT3, FT4, TSH.
napisał/a: soaring 2015-04-02 12:17
odżywiasz się fatalnie, ale spoko, zgodnie z nurtem mainstreamowym, więc nawet nie dziwi, że masz wysokie mniemanie w temacie. nie wpadłeś na to, że coś może być nie tak z tym co jesz, skoro masz takie problemy trawienne?
podałam Ci fajne źródło, poczytaj, może sie zainspirujesz, poeksperymentuj z wykluczeniem glutenu, nabiału, cukru.
napisał/a: Mirski 2015-04-02 17:40
Nie wiem po co ta nuta złośliwości? Nie opisałem całej diety tylko tak podglądowo, mój jadłospis jest urozmaicony, chciałem zasugerować że odżywiam się w miarę. Na pewno jem dużo lepiej niż kiedyś, a jeżeli uważasz że moja dieta jest tragiczna, to co dopiero musisz myśleć o statystycznym kowalskim :) ... i tak szerze mówiąc to w porównaniu do tego kiedy jadłem zwyczajne śniadania/obiady/kolacje to czuję się lepiej i zdrowiej. No a tak poza tym to moje problemy nie sięgają 1-2 lata wstecz, tylko od początku dojrzewania.

Moje rodzeństwo je zdrowo i ekperymentowało z różnymi dietami, do tej pory to nic nie dało.

Przeczytam to co znajduje się w Twoich linkach i może wyniosę coś z tego mądrego.
napisał/a: romma 2016-01-14 12:23
Przy takich problemach warto zrobić zabieg MiraDry , wtedy na zawsze pozbywamy się tej uciążliwości. Mój mąż zrobił to w Elite w Warszawie i jest na prawdę zadowolony, myślę , że warto.